wait لطفا صبر کنید
| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » بیانات » تصویر قدس » روز جهانی قدس
0/0 (0)
حضور شخصیتهای نظام در راهپیمایی روز جهانی قدس
[1395/09/07]

حاشیه های راهپیمایی روز قدس  

سی و هشتمین راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان سال 95 با حضور گسترده مردم روزه دار ایران در تهران همزمان با 850 نقطه دیگر در سراسر کشورمان برگزار شد.

حاشیه های راهپیمایی روز قدس

 

سی و هشتمین راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان سال 95 با حضور گسترده مردم روزه دار ایران در تهران همزمان با 850 نقطه دیگر در سراسر کشورمان برگزار شد.

 

* حضور اول وقتی مسوولان در جمع راهپیمایان

 

رییس‌جمهور، وزیر اطلاعات، وزیر امور خارجه، دبیر شورای عالی امنیت ملی، فرمانده سپاه، معاون اول قوه قضاییه، استاندار تهران، معاون اول رییس‌جمهور، رییس قوه قضاییه، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ،وزیر راه، رییس سازمان محیط زیست،  فرماندهان نیروی انتظامی، معاون حقوقی رییس‌جمهور و ... از مسولانی بودند که در دقایق و ساعت اولیه شروع راهپیمایی به جمع مردم پیوستند.

 

* شمارش معکوس پایان اسرائیل در راهپیمایی روز قدس

 

راهپیمایان روز قدس پلاکاردهایی در دست دارند که سال 2040 را سال پایان اسرائیل دانسته‌اند.  راهپیمایان در این پلاکارد با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، شمارش معکوس پایان حکومت اسرائیل را آغاز کرده‌اند. بر این اساس از سال 2015 تا 2040،‌ 25 سالی است که راهپیمایان در پلاکاردهای خود ابراز امیدواری کرده‌اند که اسرائیل با پایان خود مواجه می‌شود.

 

*اعتراض به فیش‌های حقوقی

 

یک بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی در اعتراض به فیش‌های میلیونی برخی از مسئولین، پرینت فیش حقوقی خود را به صورت پلاکارد در راهپیمایی روز قدس به نمایش گذاشت.  فیش حقوقی خردادماه این بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی مبلغ 830 هزار تومان را نشان می‌دهد. تعداد زیادی از راهپیمایان متوجه پلاکارد این فرد شده و در مقابل آن واکنش نشان می‌دادند.

 

* سر دادن شعارهایی بر ضد جنایتکاران

 

اقشار مختلف مردم با سر دادن شعارهایی چون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر آل سعود» ‌دسته دسته به مسیر اصلی راهپیمایی روز قدس افزوده می‌شدند.

 

هم‌چنین نماد مجسمه آزادی آمریکا در چهارراه ولی عصر با پرتاب سنگ از سوی راهپیمایان با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل مورد اعتراض راهپیمایان قرار گرفت.

 

پلاکاردهایی با مضامین «جهان بدون اسرائیل»، «پیروزی مقاومت» « احمد متوسلیان و سایر دیپلمات های ربوده شده مبنی بر 34 سال اسارت آن‌ها» در دست مردم بود.

 

*حمل تابوت مزدوران آل سعود

 

علاوه بر پلاکاردهایی با مضامین اعتراض به جنایات اخیر منطقه ، مردم تابوت‌های حاکمان آل سعود را با عکس‌های آنان حمل کرده و  مورد لعن قرار می‌دادند.

 

* پایگاه‌های مرتبط با مراسم و ایجاد بیمارستان صحرایی

 

در تقاطع های اصلی راهپیمایی روز قدس از جمله چهار راه ولی‌عصر، فلسطین، وصال و میدان انقلاب پایگاه‌های مختلفی مرتبط با موضوعات فلسطین ایجاد شده بود.

 

هم‌چنین بیمارستان‌های صحرایی برای رسیدگی احتمالی به راهپیمایان روزه‌دار در مسیر راهپیمایی ایجاد شده بود.

 

* دلنوشته مردم برای مدافعان حرم

 

در یکی از  غرفه‌های مسیر راهپیمایان برگه‌هایی در اختیار مردم قرار داده می‌شد تا دلنوشته‌های‌شان را برای مدافعان  حرم بنویسند. قرار است مجموع این نوشته‌ها در قالب کتاب منتشر شود. در دور تا دور غرفه تصاویر سردار سلیمانی و مدافعان حرم نصب شده بود.

 

* نمایش فیلم‌های انقلابی

 

همزمان با برگزاری راهپیمایی روز قدس سینما سپیده واقع در خیابان انقلاب آثار مربوط به فیلمسازان انقلابی با موضوع مقاومت را برای راهپیمایان به نمایش گذاشت.

 

* یادی از شهدای محیط‌بان

 

معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست به همراه جمعی از محیط‌بانان که عکس شهدای اخیر محیط‌بان را در دست داشتند به جمع راهپیمایان پیوست.

 

* شعار «اسرائیل ضد حقوق بشر»

 

در سرتاسر مسیر راهپیمایی پلاکاردهایی در دست راهپیمایان دیده می‌شد که بر روی آن‌ها نوشته بود « اسرائیل ضد حقوق بشر»  همچنین بنرها و پلاکاردهایی نیز با همین عنوان در مسیرهای راهپیمایی نصب شده بود.  در این بنرها کبوتر صلح در حالی به تصویر کشیده شده که در ستاره داود زندانی است.

 

لاریجانی: انتظاری از دولت‌های وابسته نیست

 

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس در حمایت از مظلومیت مردم فلسطین تأثیرگذار است و موجب می‌شود در شرایط منطقه مسیر سوء استفاده برای رژیم صهیونیستی باز نشود.

 

علی لاریجانی با حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس، حضور مردم در این راهپیمایی را بسیار چشم‌گیر عنوان کرد و افزود: تصاویر پخش شده نشان می‌دهد که ملت ایران موثر هستند و این حضور اولاً نشانه عزت خود ملت ایران است و ثانیاً نشان می‌دهد که ملت ایران چقدر نسبت به سرنوشت سایر مسلمانان حساس هستند و می‌دانند که باید ید واحد باشند.

 

رئیس نهاد قانون‌گذاری در ادامه، اظهار کرد: حضور مردم ایران در حمایت از مظلومیت مردم فلسطین تأثیرگذار است . اینکه در چنین شرایطی که در منطقه خیلی اوضاع به هم ریخته است مسیر سوء استفاده برای رژیم صهیونیستی باز نشود و این بیداری در بین امت اسلامی زنده نگه داشته شود.

 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که روز قدس، روز اتحاد و همبستگی جهان اسلام است اما در بعضی از سران کشورهای منطقه شاهد چنین موضع‌گیری‌هایی نیستیم، گفت: راه اصلی‌اش بیداری امت اسلامی است چون خیلی انتظاری از آن دولت‌های وابسته نیست.

 

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: راه‌های مختلفی که می‌توان اراده ملت‌های مسلمان را بر روی این موضوع متمرکز کرد وجود دارد که می‌تواند در آینده پشتیبانی واقعی برای حل مسأله باشد.

 

هاشمی: باید هوشیارتر از سابق باشیم

 

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی  از محدوده خیابان کاوه وارد خیابان آزادی و به جمع خیل عظیم راهپیمانان در مراسم روز جهانی قدس پیوست.

 

وی  در حین راهپیمایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: مردم امروز یک صدا و همدل با حضور یکپارچه خود در راهپیمایی روز قدس حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل تجاوزات و اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی را به خوبی نشان دادند.

 

وی  با تاکید بر اینکه این حضور پرشور در آینده فلسطین و مردم آن نقش مهمی خواهد داشت ، گفت: صداوسیما باید این حماسه را به خوبی به نمایش بگذارد.

 

 هاشمی رفسنجانی افزود: دوستان سابق فلسطینی ها، آرام گرفته و سکوت اختیار کرده اند و حوادث منطقه نشان می دهد که باید هوشیارتر از سابق باشیم.

 

در طول مسیر راهپیمایی، مردم با شعارهای مرگ بر امریکا ، مرگ بر اسرائیل ، درود بر خامنه ایی سلام بر هاشمی، خامنه ای زنده باد هاشمی پاینده باد، هاشمی هاشمی خدا نگهدارتو ایشان را همراهی کردند.

 

روحانی: ملت فلسطین تنها نیست؛ این پیام ملت ایران است

 

رییس جمهور با قدردانی از حضور پرشور و شکوهمند ملت بزرگ ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید کرد: امروز پیام ملت ایران این است که در کنار مظلومین عالم و مردم مظلوم فلسطین قرار دارد و ملت فلسطین تنها نیست.

 

حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از آرمان های ملت ها و از جمله مردم مسلمان، زندگی در فضایی توام با آرامش و امنیت است، اظهارداشت: ملت مسلمان و مظلوم فلسطین 70 سال است که از وطن اصلی خود دور مانده اند و اشغالگرانی سرزمین فلسطین را به اشغال خود در آورده اند که به هیچ یک از قوانین بین المللی و اصول انسانی پایبند نیستند.

 

رییس جمهور، رژیم صهیونیستی را از پایگاه های استکبار جهانی و آمریکا در منطقه برشمرد و تاکید کرد: به طور طبیعی هر کشوری و ملتی که با این پایگاه مبارزه کرده و بخواهد مردم مسلمان منطقه دارای آزادی، ثبات و امنیت باشند،‌ خوشایند استکبار جهانی نیست.

 

روحانی گفت: امروز توطئه تفرقه در دنیای اسلام، حضور گروه های تکفیری و تروریستی در منطقه و خط سازش، در مسیر آرمان آزادی فلسطین فاصله ایجاد کرده است و برای رسیدن به مسیر اصلی، راهی جز وحدت مسلمانان، دفاع از خط مقاومت و جهاد و مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی وجود ندارد.

 

وی تاکید کرد: بی تردید در سایه ایستادگی و مقاومت، قطعا مسلمانان به پیروزی نهایی دست خواهند یافت.

 

 

ظریف: سیاست‌های اشغالگرایانه بزرگ‌ترین مشکل منطقه

 

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس،‌ گفت: سیاست‌های اشغالگری در منطقه ما بزرگ‌ترین مشکل منطقه و صلح و امنیت بین‌المللی است.

 

محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران، افزود: متأسفانه گروه‌های تکفیری و حامیان آن‌ها امسال و سال‌های گذشته با حمایت رژیم صهیونیستی حرکت‌های‌شان را به جای مقابله با رژیم صهیونیستی به سمت مسلمانان سوق دادند و این یکی از بزرگ‌ترین خطراتی است که جهان اسلام و جهان را تهدید می‌کند.

 

او افزود: مردم مسلمان ایران و جهان و همه آزادی‌خواهان با حضور فعال در روز جهانی قدس که میراث بزرگ بنیان‌بگذار انقلاب اسلامی است به دنیا نشان می‌دهند حاضر نیستند سیاست‌های غلط و تغییر جهت‌ها را بپذیرند و انحراف از واقعیات و خطراتی که جهان اسلام را تهدید می‌کند و خطر صهیونیسم و تکفیری است و این‌ها یک خطر هستند که توسط گروه‌های مشابهی حمایت می‌شوند، چه در سطح منطقه و چه در سطح جهانی.

 

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه، خاطرنشان کرد: هنوز مردم مسلمان منطقه و جهان رژیم صهیونیستی را بزرگ‌ترین خطر و تهدید برای جهان اسلام و صلح و امنیت بین‌المللی می‌شناسند. تکفیری‌ها تاکنون حتی یک حرکت علیه رژیم صهیونیستی نکردند و همه تهدیدات‌شان متوجه جهان اسلام بوده است. امروز در برابر افکار عمومی جهان اسلام نقش پلیدشان مشخص‌تر می‌شود که دشمن جهان اسلام رژیم صهیونیستی است و این گروه‌های تکفیری در جهت اهداف آن رژیم و طرفدارانش حرکت می‌کنند.

 

انتقاد وزیر بهداشت از شیوه‌های افشاگری درباره فیش‌های حقوقی

 

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در تهران، حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس را تاکید بر آرمانهای انقلاب اسلامی دانست که معتقد است قدس بالاخره یک روز به دست مسلمانان آزاد خواهد شد  و این حقیقتی است که به واقعیت خواهد پیوست.

 

وی علت حضور مردم در این راهپیمایی را ناشی از آزادی خواهی مردم ایران دانست که همواره در طول تاریخ وجود داشته و افزود: فلسطین یکی از آرمان‌های مسلمانان است و مردم ایران پذیرفته اند که فلسطینیان مظلوم واقع شده و از خانه و کاشانه خود آواره شده اند بنابراین از مظلوم دفاع می کنند.

 

وزیر بهداشت افزود: مردم ایران یک آرمان مقدس تری نیز دارند و آن این است که قبله اول مسلمین در اسارت یک مشت آدمکش قرار دارد و تلاش می کنند با کمک سایر مسلمانان جهان آن را آزاد کنند.

 

هاشمی همچنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر این که ضعف کدام دستگاه باعث موضوع فیش‌های حقوقی  شده است؟ گفت: ضعف از همه است و همه در این موضوع مقصرند و با قربانی کردن چند نفر نمی توان مشکلات را حل کرد.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه این ضعف، عمیق است ، افزود: این موضوع مربوط به دیروز و امروز نیست و اگر نگاهی به 35 سال گذشته داشته باشیم خواهیم دید که هر کجا از آرمانهای انقلاب فاصله گرفته ایم، آسیب جدی دیده ایم.

 

هاشمی تصریح کرد: این شیوه که امروز افشاگری می کنند روش انقلاب اسلامی نیست و افشاگری یک ابزار است و آنچه که انقلاب اسلامی دنبال آن بود ، شفافیت است.

 

وزیر بهداشت گفت:  ما به عنوان فرزندان انقلاب آرزو داریم که شفافیت همیشه وجود داشته باشد و معلوم شود که چه کسی از کجا آورده است. به خصوص کسی که مسئول است باید  زندگیش زیر ذره بین باشد و خطا نکند و اگر خطا کرد به بدترین شکل ممکن مجازات شود.

 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: وقتی این موضوع تبدیل به ابزار می شود ، کار کرد آن اخلاقی نیست و نتیجه آن هیچ نفعی  برای مردم ندارد و مردم فکر می‌کنند که همه در حال خیانت و غارت هستند و این به صلاح نظام نیست و مردم در مورد بقیه پرونده هایی از این قبیل که مطرح بوده نیز خاطره ای جز این ندارند.

 

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد کسانی که  حرفهای آنان تاثیر گذار است اجازه ندهند بیشتر از این تخریب صورت گیرد و باید به جای شعار عمل  کنیم چرا که مردم با حرف و شعار قانع نمی شوند و باید تلاش کنیم قاطبه مردم را قانع کنیم .

 

 ابتکار با محیط‌بانان به راهپیمایی روز قدس آمد

 

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست همراه با تعدادی از محیط‌بانان در راهپیمایی روز قدس حاضر شد.

 

معصومه ابتکار در حاشیه حضور در راهپیمایی روز قدس با بیان اینکه  روز قدس که یادگار رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است، اظهارکرد: امروز، روزی است که همه مردم آمده‌اند و ما هم در کنار همه مردم آمده‌ایم. روز قدس روزی است که در آن یک وحدت نظری میان همه مردم ایران برای مقابله با ظلم، مبارزه با اشغالگری و زورگویی وجود دارد و همه مردم حضور دارند.

 

ابتکار حضور در راهپیمایی روز قدس را اقدامی برخواسته از دل و خودجوش بیان کرد و افزود: مردم با عشق و علاقه‌ای که نسبت به کشور، اسلام و آرمان جهانی مبارزه با ظلم و اشغال‌گری دارند حضور پیدا می‌کنند.

 

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: امروز همه آمده‌اند و تا زمانی که ظلم و اشغالگری وجود داشته باشد این مردم همه در صحنه خواهند بود و این یکی از پیام‌های روز قدس است.

 

ده‌ها محیط‌بان ، ابتکار را در راهپیمایی امروز همراهی می‌کردند.

 

جهانگیری:‌ روز قدس روز حمایت فرهنگی ملت ایران از فلسطین است

 

 اسحاق جهانگیری صبح امروز در جمع راهپیمایان روز قدس با اشاره به اینکه برخی گروه‌های افراطی و تکفیری با کشتار و خونریزی اقدامات خود را اعلام می‌کنند، اظهار کرد: این در حالی است که ملت ایران با حضور در راهپیمایی روز قدس حمایت فرهنگی از آرمان‌های مردم فلسطین را اعلام می‌کند.

 

وی در ادامه افزود: حضور مردم ایران همیشه تعیین‌کننده بوده است مخصوصا در روز قدس که این روز یکی از آرمان‌های ملت ایران در دفاع از ملت فلسطین بوده است.

 

وی در پایان گفت:‌ روز قدس، روز حمایت از مظلومان و مردم فلسطین است.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: شرکت پرشور مردم در راهپیمایی خاری در چشم رژیم صهیونیستی است

 

این مرجع تقلید در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران، حرکت پرشور مردم موقعیت‌شناس را خاری در چشم رژیم صهیونیستی دانست و افزود: باید از مردم تشکر کرد و مردم ما نشان دادند که وفادار به انقلاب و ارزش‌ها هستند و همیشه موقعیت شناس بوده‌اند.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی حضور مردم را دارای پیام‌های مختلف دانست و گفت: این برنامه‌ها خاری در چشم اسرائیل است و نمی‌گذارد مساله فلسطین، قدس و جنایات اسرائیل فراموش شود.

 

این مرجع تقلید اظهار کرد: این مساله باید تا روزی که پایان سلطه اسرائیل غاصب است ادامه دار باشد.

 

عارف: از بحث حقوق های نجومی سوء استفاده سیاسی نشود

 

 محمدرضا عارف با حضور در جمع راهپیمانان تهرانی ضمن تجلیل از حضور پرشور مردم در راهپیمایی جهانی روز قدس با اظهار اینکه حضور مردم در این راهپیمایی نشانگر انسجام و همبستگی امت‌های اسلامی است، عنوان کرد: دشمنان مطمئن باشند علی‌رغم شیطنت‌هایی که می‌کنند و قصد شکاف میان امت اسلامی را دارند، در آخر امت اسلامی پیروز است.

 

عارف اظهار داشت: روز قدس، روز همبستگی امت اسلامی است که به‌عنوان وحدت ملت مسلمان انتخاب شده است.

 

او گفت: مسلمانان جهان در این روز برای تحقق آرمان‌های ملت مسلمان فلسطین به خیابان می‌آیند و بنده نیز به‌عنوان یکی از شهروندان این کشور خود را موظف می‌دانم در این راهپیمایی شرکت کنم.

 

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را نشان‌دهنده انسجام و همدلی ملت اسلامی دانست و گفت: مطمئن باشید علی‌رغم تمام شیطنت‌هایی که ازسوی دشمنان صورت می‌گیرد، قطعاً پیروزی از آن ما خواهد بود.

 

این نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به سوالی درباره فیش‌های حقوقی خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد هستیم ازسوی برخی از مدیران به نوعی سواستفاده از اختیارات صورت گرفته است و این درحالی است که از مدیران توقع می‌رفت که با درنظر گرفتن وضعیت مردم، حداقل عرف جامعه رعایت کنند.

 

عارف اعلام کرد: درحالی که مردم برای دریافت وام‌های ۲ الی ۳ میلیونی دچار مشکل هستند، این توقع از مدیران ارشد وجود دارد که هر چه بیشتر به مردم توجه داشته باشند.

 

او گفت: با این حال، باید توجه کنیم کسانی که چنین حقوق‌هایی را تصویب و تایید کردند نیز مورد برخورد قرار گیرند. برخورد با این مسئله نباید محدود به دریافت‌کنندگان این حقوق‌ها و وام‌ها شود؛ بلکه باید با تصویب‌کنندگان و تاییدکنندگان نیز برخورد شود.

 

رئیس فراکسیون امید همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با عدم ارائه گزارش دیوان محاسبات به مجلس، علی‌رغم سپری شدن بیش از دو هفته، خاطرنشان کرد: سوال بسیار جدی و مهم این است که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با این مسئله چه کرده‌اند.

 

او ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور باید به مجلس و مردم گزارش دهد چرا در این خصوص قصور کرده است و همچنین دیوان محاسبات نیز باید به مردم و مجلس شورای اسلامی گزارش دهد که چرا در حسابرسی سالانه به این مسئله بی‌توجه کرده و اگر به این تخلف‌ها برخورد کرده، چرا گزارشی ارائه نکرده است.

 

 آیت‌الله نوری‌همدانی: مهمترین مساله جهان اسلام وحدت در برابر اسراییل است

 

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: امروز مهمترین مساله، وحدت جهان اسلام در برابر اسراییل است و هرکس این وحدت را بشکند خیانت کرده است.

 

 این مرجع تقلید در حاشیه حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس در گفت‌وگو با خبرنگاران خواهان وحدت اسلام در برابر رژیم اشغالگر قدس شد.

 

وی با بیان این‌که «ملت ایران هیچگاه دست از آرمان‌های خود نخواهد کشید» گفت: امید است که انتفاضه سوم به نابودی اسرائیل منجر شود.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی هم چنین با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: مردم با حضور خود از آرمان‌های فلسطین دفاع کردند.

 

آیت الله امینی:استکبار با حمایت از رژیم صهیونیستی سعی در منکوب کردن حرکت های اسلامی دارد

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر چه می گذرد جریان استکبار با حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی سعی در منکوب کردن حرکت ها و جریان های اسلامی دارد.

 

آیت الله ابراهیم امینی در حاشیه حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس در گفت و گو با خبرنگاران افزود: استکبار جهانی در راس آن آمریکا و انگلیس، رژیم صهیونیستی را به عنوان یک غده سرطانی در قلب کشورهای اسلامی ایجاد کرده‌اند تا اسلام را تضعیف و از مسیر اصلی خود منحرف کنند.

 

وی اظهار کرد: متاسفانه برخی دولت های اسلامی به جای حساسیت نسبت به اسلام و وضعیت مسلمین، دست دوستی به سمت اسراییل دراز کرده اند و این جای تاسف دارد.

 

وی گفت: با وجود این که دولت های اسلامی بر خلاف آرمان خود حرکت می کنند ولی مردم مسلمان بیدار شده و اجازه تعرض بیشتر اسراییل به کشورهای اسلامی را نمی دهند.

 

امینی خاطرنشان کرد: امید است این جریان مردمی در کشورهای اسلامی هرچه بیشتر بتواند در مسیر عزت و عظمت اسلام گام بردارد.

 

آیت الله هاشمی شاهرودی: مردم با درک شرایط حساس، از مردم فلسطین حمایت کردند

 

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: مردم با درک موقعیت ها و شرایط حساس در صحنه حاضر شده و پیام خود را نسبت به حمایت از مردم فلسطین اعلام کردند.

هاشمی شاهرودی

 

آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در حاشیه حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس در گفت‌وگو با خبرنگاران، با تقدیر از حضور گسترده ملت در راهپیمایی روز قدس، افزود: راهپیمایی روز قدس امسال به دلیل برقراری ارتباط برخی کشورهای اسلامی با اسرائیل متفاوت از سال گذشته است.

 

وی گفت: متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی به جای دفاع از آرمان فلسطین بدنبال ایجاد ارتباط با اسراییل هستند و برای مردم نیز مشخص شده که چه کشورهایی حامی فلسطین بوده و به صورت واقعی از این کشور دفاع می کنند.

 

مردم از آرمان‌های خود در موضوع فلسطین کوتاه نمی‌آیند

 

معاون حقوقی رییس جمهور گفت:مردم امروز با حضور خود در راهپیمایی روز قدس ثابت کردند که در دفاع از مردم مظلوم فلسطین ثابت قدم هستند و از آرمان‌های خود در این زمینه کوتاه نمی آیند.

 

الهام امین زاده  در حاشیه حضور خود در جمع  راهپیمایان روز قدس  اظهار کرد: مردم ایران امروز نیز به مانند سال‌های گذشته در راهپیمایی روز قدس حضور پرشکوهی داشتند.

 

معاون رییس جمهوری در امور حقوقی همچنین در پاسخ به سوالی درباره رابطه رژیم صهیونیستی و گروه‌های تکفیری گفت: رژیم صهیونیستی و داعش هر دو در حق یهودی‌ها و امت اسلام ظلم می‌کنند و صهیونیسم و تکفیر هر دو عواملی برای بدنام کردن ادیان الهی در دیدگاه مردم جهان هستند و وظیفه ما نیز ایستادگی در راه معرفی اسلام حقیقی به جهانیان است.

 

 

راهبرد مقاومت اسلامی تنها را نجات فلسطین است

 

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: تنها راه آزادی فلسطین اشغالی و از بین بردن رژیم جنایتکار اتحاد مسلمین و راهبرد مقاومت اسلامی و ادامه جهاد مسلحانه علیه رژیم ناپاک است.

 

سردار رحیم صفوی در جمع راهپیمایان روز قدس شهرستان ساری در مصلی این شهر با اشاره به اینکه استان مازندران با تقدیم 10 هزار و 400 شهید در دفاع از اسلام و انقلاب پیشتاز بوده است، عنوان کرد: مازندران همواره در جبهه ایثار و شهادت پیشگام بود.

 

وی با بیان اینکه امروز مساله قدس مساله جهان اسلام است، بیان کرد: امروز بیش از 80 کشور دنیا به  حمایت از مردم فلسطین راهپیمایی روز قدس را برگزار می کنند که نشان دهنده اهمیت این روز است.

 

دستیار ویژه فرمانده کل قوا با تاکید بر راهبردهای کشورهای مسلمان برای مقابله با رژیم اشتغال گر قدس بیان کرد: امروز تکفیری ها و داعشی ها دست پرونده استکبار و امریکا هستند  و با چراغ سبز این کشورها، میلیون ها نفر را کشته‌اند.

 

صفوی با اشاره به اینکه وجود 57 کشور مسلمان در دنیا نشان می دهد که اتحاد میان این کشورها می تواند به بخش مهمی از فعالیت اسرائیل ضربه بزند، یادآور شد: حذف اقتصاد رژیم صهیونیستی از اقتصاد جهانی ضربه بزرگی به این کشور است؛ امروز بسیاری از کشورهای عربی با اسراییل داد و ستد می کنند و از این کشور اسلحه خریداری می کنند که نشان می دهد همین کشورها تامین مالی جریان اقتصادی اسراییل را در دست دارند.

 

وی با اعلام اینکه راه اندازی جنگ نرم علیه اشتغال گران در فضای مجازی و شبکه های بین المللی موثر خواهد بود، بیان کرد: راه اندازی جنگ روانی علیه مهاجرین یهودی در فضای مجازی بسیار موثر است.

 

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا محور بعدی اقدامات در راستای حذف اسراییل را راه اندازی نهضت رسانه ای علیه عادی سازی رابطه سیاسی با رژیم صهیونیستی اعلام و  تاکید کرد: انتشار اخبار، مقاله نویسی و مصاحبه علیه جریان عادی سازی روابط ارزش بسیار زیادی خواهد داشت.

 

وی  فعال سازی جشنواره های بین المللی سالانه هنری در ترویج فرهنگ مقاومت اسلامی فلسطین را مهم بیان و تاکید کرد: جشنواره های هنری شامل فیلم سازی، مستندسازی، تئاتر و دادن جوایز به کسانی که فیلم درباره آزادی فلسطین می سازند اقدام ارزشمندی خواهد بود.

 

صفوی با اشاره به اینکه امروز در دنیا هنرمندان مسلمان و آزادی خواهی وجود دارد که به انسانیت اعتقاد دارند و می توانند همه جانبه به کار گرفته شوند، بیان کرد: حقوق دانان جهان اسلام باید به لحاظ حقوقی رژیم آدم کش  اسراییل را محکوم کنند.

 

وی ادامه داد: امروز هر طرحی علیه اسراییل در شورای امنیت سازمان ملل وتو می شود و باید حقوق دانان جهان اسلام نیز  آدم کشی، دیوار کشی و تخریب در سرزمین های اشغالی را محکوم کنند.

 

صفوی راه اندازی انجمن های اساتید و دانشجویان و سندیکاهای دانشجویی در حمایت از آزادی فلسیطین را راهبردی موثر خواهد بود، بیان کرد: فشار همه جانبه در کشورهای اسلامی مخصوصا در کشورهای منطقه و بخش بین الملل کار بزرگی در ضربه زدن به رژیم آدم کش خواهد بود.

 

وی با اعلام اینکه میلیون ها دانشجوی مسلمان در اروپا و امریکا وجود دارد که ظرفیت بزرگی به شمار می رود، تصریح کرد: هر کدام از این دانشجویان مقالاتی برای حمایت از فلسطین بنویسند کار بزرگی خواهد بود.

 

مشاور فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه فلسطین مظلوم است، بیان کرد: تنها راه آزادی فلسطین اشغالی و از بین بردن رژیم جنایتکار اسرائیل اتحاد مسلمین و راهبرد مقاومت اسلامی و ادامه جهاد مسلحانه علیه این رژیم ناپاک است.

 

وزیر اطلاعات: دشمنان جرأت عملی کردن هیچ‌گونه اقدامی را ندارند

 

وزیر اطلاعات در راهپیمایی روز قدس، عنوان کرد: دشمنان تهدید می‌کنند ولی جرأت عملی کردن هیچ‌گونه اقدامی را ندارند.

 

 حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در حاشیه راهپیمایی روز قدس ضمن تجلیل از حضور پرشور مردم  در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره  وضعیت امنیتی کشور، اظهار کرد: سربازان گمنان امام زمان (عج) با همکاری دستگاه‌ها در نظام بر همه مرزها تسلط دارند و مقابل هرگونه تعدی از سوی بیرون مرزها را گرفته‌اند.

 

وی درباره اقدامات اخیر وزارت اطلاعات به منظور برقراری امنیت در نواحی مرزی ، تأکید کرد: برای مقابله با تهدیداتی که سال‌هاست دشمنان تهدید می‌کنند ایستاده‌ایم. آنها تهدید می‌کنند، اما جرأت عملی کردن هیچ‌گونه اقدامی را ندارند.

 

شمخانی: ترور بیوتروریستی مرحوم دادمان یک حدس و گمان است

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی صبح روز جمعه در جمع راهپیمایان روز قدس درباره آخرین اخبار در خصوص علت فوت مرحوم دادمان، اظهار کرد: احتمال ترور مرحوم دادمان یک حدس و گمان است و بررسی این موضوع زمان‌بر بوده و به تحقیقات دقیقی نیاز دارد.

 

وی در ادامه افزود: از قبل چنین گزارش‌هایی داشته‌ایم و من روز چهارشنبه تیمی را تشکیل دادم تا این موارد را بررسی کند که در این بررسی‌ها یک دستگاه در مورد پرسنل خود به نتیجه منفی رسید.

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی در این‌باره خاطرنشان کرد: تحقیقات بیش‌تری نیاز است و نمی‌توان به زودی قضاوت کرد اما اصل بر این است که چنین ترورهایی را بعید بدانیم.

 

شمخانی گفت: اگر در این زمینه ما به نتیجه‌ای برسیم گزارش آن را ارائه خواهیم کرد.

 

وی درباره اهمیت روز قدس، افزود: امروزه جهان اسلام به اسلام لیبرالی و تکفیری مبتلاست و آنها سعی می‌کنند موضوع فلسطین را به حاشیه ببرند، اما تجمع مسلمانان در روز قدس برای این است که مساله فلسطین در صدر اولویت‌های جهان اسلام قرار بگیرد.

 

شمخانی در پایان افزود: روز قدس اهمیت زیادی دارد زیرا هم دفاع از ملت فلسطین است، هم از مظلوم و هم این‌که تلاشی است برای بازگرداندن مساله فلسطین به صدر اولویت‌های جهان اسلام.

 

حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
حاشیه‌‎های راهپیمایی روز قدس
Parameter:222692!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار