wait لطفا صبر کنید
| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0/0 (0)
[1395/11/28]

مراسم گرامیداشت سالروز تسخیر لانه عنکبوت و افتتاح سفارت فلسطین در تهران  

گرامیداشت سالروز تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی (لانه عنکبوت) و افتتاح سفارت فلسطین فردا پس از اقامه نماز جمعه در میدان فلسطین برگزار می‌شود. 

 

 

28\11\1395
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) ؛ ملت خداجوی ایران اسلامی فردا به مناسبت سالروز تسخیر سفارت رژیم اشغالگر قدس در تهران و تبدیل ان به سفارت فلسطین در روز 30 بهمن 1357 مراسمی را برگزار خواهند کرد.

این مراسم پس از اقامه نماز جمعه در میدان فلسطین در تهران برگزار خواهد شد. در این تجمع فعالان فلسطینی و سازمانهای مردم نهاد حامی فلسطین در ایران حضور دارند و سفیر فلسطین و نمایندگان جنبشهای حماس و جهاد اسلامی هم سخنرانی خواهند کرد.

این تجمع در آستانه ششمین همایش بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در همبستگی ملت ایران با ملت فلسطین برگزار می شود.

 

به گزارش قدسنا، سی‌ام بهمن 1357 سفارت فلسطین در ایران، در محل سابق سفارت رژیم اشغالگر قدس در ایران گشایش یافت. در مراسم افتتاح سفارت فلسطین یاسر عرفات، رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین و حجت‌الاسلام سید احمد خمینی حضور داشتند.

در این روز وزارت امور خارجه ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد از این پس ایران هیچ گونه رابطه‌ای با اسرائیل نخواهد داشت. رادیوی  رژیم صهیونیستی نیز در تفسیری به این مناسبت گفت که حجم معاملات تجاری ایران و اسرائیل در زمان حکومت محمدرضا پهلوی به 300 میلیون دلار در سال بالغ می‌شد و اسرائیل بیش از نیمی از نیازهای نفتی خود را از ایران تأمین می‌کرد.

در این مراسم « یاسر عرفات» ، رهبر جبهۀ آزادی بخش فلسطین، حاج سید احمد خمینی و دکتر ابراهیم یزدی، معاون نخست وزیر در امور انقلاب، در حالی که گروهی از چریک های فلسطین از آنها محافظت می کردند، حضور داشتند.

ابراهیم یزدی در این مراسم گفت: امروز برای ما مسلمانان روزی بسیار حساس و تاریخی است . از زمانی که تجاوزگران و اشغالگران انگلیسی و صهیونیست ها سرزمین مقدس ما مسلمانان را اشغال کردند و برادران فلسطینی ما را از سرزمینشان اخراج کردند، قلب میلیونها میلیون مسلمان جهان در دلهایشان لرزید . در سال های 1325  و 1326 پس از آغاز جنگ، رهبران ما درخواست داوطلب برای اعزام به فلسطین نمودند. از آن روز زمانی طولانی گذشته، زمانی که می گفتند استعمار گران خارجی امپریالیسم و صهیونیسم هر گز شکست نخواهند خورد . شما مردم با فداکاری ها و نثار خون های پاک خودتان ، نه تنها بزرگ ترین قدرت جهانی را به زانو در آوردید، بلکه بزرگ ترین پایگاه های آنها را در هم شکستید . امروز شاهد ثمرۀ این مجاهدت ها هستید، به طوری که برادران فلسطینی ما در کنار شما قرار گرفته اند .

حاج سید احمد آقا خمینی هم در این مراسم گفت : من به نمایندگی از طرف حضرت آیت الله امام خمینی، پیروزی ملت ایران را به تمام ملت تبریک عرض می کنم . مبارزات ما، تنها به آزادی ایران خاتمه پیدا نمی کند . ما تا آزادی تمام سرزمین های اسلامی به مبارزات خود ادامه می دهیم.منبع:     خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:225266!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار