wait لطفا صبر کنید
| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0/0 (0)
[1395/12/28]

وزارت خارجه سوریه در دو نامه جداگانه از سازمان ملل و شورای امنیت خواست، نقض حریم هوایی سوریه از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کند  

جمعه 27 اسفند 1395 

اولین درخواست رسمی دولت سوریه پس از حملۀ اسرائیل

  

وزارت خارجه سوریه در دو نامه جداگانه از سازمان ملل و شورای امنیت خواست، نقض حریم هوایی سوریه از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کند.

العالم - سوریه

در نامه‌هایی که وزارت خارجۀ سوریه به شورای امنیت و سازمان ملل ارسال کرده، آمده است:‌ اقدام صبح امروز دشمن صهیونیستی در نقض حریم هوایی سوریه تلاش جدید آن برای افزایش روحیه گروه‌های تروریستی شکست خورده در برابر پیروزی‌های ارتش سوریه و متحدان آن در مناطق مختلف صورت می‌گیرد.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که بهانه‌ها و ادعاهای رژیم صهیونیستی برای توجیه حملات هوایی خود چیزی جز تلاش‌های بیهوده و گمراه کننده‌ای نیست که هر بار شکست می‌خورد دست به دامن این ادعاها می‌شود تا ادامه اشغال جولان سوریه، اراضی فلسطین و اراضی اشغالی لبنان را توجیه کند.

در این نامه وزارت خارجه سوریه از دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت خواسته تجاوز آشکار اسرائیل را محکوم کرده و آن را به توقف حمایت‌های خود از تروریست‌ها در سوریه، اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت در خصوص مقابله با تروریسم، از جمله قطعنامه 2253 و عقب نشینی از جولان اشغالی به مرزهای 1967 و اجرای قطعنامه 497 شورای امنیت ملزم کند.

فرماندهی کل ارتش سوریه صبح جمعه (امروز) در بیانیه‌ای اعلام کرد پدافند هوایی این کشور در حمله بامداد جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه یک فروند از آن‌ها را سرنگون و یک فروند دیگر را هدف قرارداده است.

رژیم صهیونیستی بعد از حمله جنگنده‌های خود به خاک سوریه مدعی شده که توانسته است یک فروند موشک سوری را در آسمان رصد و منهدم کند.

منبع: فارس

 

وزارت خارجه سوریه در دو نامه جداگانه از سازمان ملل و شورای امنیت خواست، نقض حریم هوایی سوریه از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کند.

Parameter:228541!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار