wait لطفا صبر کنید
| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » مقالات » مقالات
0/0 (0)
[1395/11/14]

تهران در تدارک برگزاری کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  

تهران در تدارک برگزاری کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین/ تحلیل

پارس تودی - ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین 20 فوریه (2 اسفند) با حضور روسا و نمایندگان پارلمانها، دبیران کل و نمایندگان سازمانهای منطقه ای و بین المللی، در تهران برگزار می شود. 

به همین منظور فرستادگانی از تهران به منطقه در حال تسلیم دعوت نامه ها برای حضور شخصیت ها و مقام های کشورها ی مختلف در این نشست هستند.

در همین چارچوب «حسین امیرعبداللهیان»، دبیرکل کنفراس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در لبنان با مقام های این کشور دیدار کرده است.

«علاءالدین بروجردی»، رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس، نیز در اسلام آباد  دعوتنامه رسمی «علی لاریجانی»، را به منظور شرکت در کنفرانس فلسطین تسلیم مقام های  پاکستان کرد. 

کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در راستای اجرای قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

این قانون ضمن اعلام حمایت و دفاع مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران از مردم ستمدیده و آواره و مبارز فلسطین تا رسیدن به حقوق حقه مجلس شورای اسلامی را موظف کرده است از طرق مختلف این حمایت را تعمیق و گسترش داده و در فرصت‌های مقتضی کنفرانس‌هایی با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی و صاحب نظران برگزار کند.

 

حمایت از حقوق همه ملت های مظلوم، اصول خدشه ناپذیر نظام جمهوری اسلامی

حمایت از حقوق همه ملت های مظلوم از مبانی و اصول خدشه ناپذیر نظام جمهوری اسلامی است.

اکنون چند سال است که تروریسم و افراط گرایی از نوع داعش منطقه را دستخوش بحران کرده است که اتفاقا" یکی از اهداف اصلی این جریان هدایت شده از سوی امریکا و اسراییل و برخی کشورهای منطقه بویژه عربستان، به حاشیه رانده شدن مسئله فلسطین است.

شکی نیست که حل سیاسی بحران سوریه یک ضرورت است اما این اهتمام و تلاش ها  نباید سبب کمرنگ شدن مسئله فلسطین شود.

چرا که مسئله فلسطین مسئله نخست جهان اسلام است، دفاع از حق مفهوم گسترده ای دارد، به همین جهت جمهوری اسلامی ایران نه فقط در قبال حقوق پایمال شده ملت فلسطین تکلیف معینی دارد، بلکه نسبت به سرنوشت کسانیکه مورد ظلم و ستم قرارگرفته اند چه در عراق، سوریه، یمن، بحرین و یا میانمار و یاهر جای دیگری احساس مسوولیت می کند.

سیاست ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی نشان داده است که ایران از هیچ  تلاشی برای حل  بحران ها دریغ نمی کند.

جمهوری اسلامی ایران، در این زمینه مسیر رویاروئی با اندیشه های تروریستی را دنبال می کند، اما همچنان با قدرت و عزمی راسخ به گروه های مقاومت کمک می کند و ارزشهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در دفاع از حقوق ملتهای مظلوم هرگزتغییر نخواهند کرد.

 رژیم صهیونیستی اکنون با آمدن ترامپ رییس جمهوری جدید امریکا، بدنبال تعبیر رویاهایش در منطقه است.

اسراییل با تمام توان خود می کوشد تا ازآب گل آلود ماهی بگیرد و از شرایط منطقه ای و بین المللی برای نابود ساختن ملت فلسطین استفاده کند.

در چنین شرایطی باید همه نزاع های حاشیه ای متمرکز بر تفکرات تفرقه افکنانه  طائفه ای کنار زده شوند و وحدت بعنوان قدرت نرم جهان اسلام محور حمایت از ملت فلسطین قرار گیرد.

هدف از برگزاری کنفرانس بین المللی انتفاضه فلسطین تاکید براین نکته کلیدی است که مساله فلسطین و حمایت ازفلسطین همچنان  در راس اولویت های جهان اسلام است.

 

منبع:    پارس تودی

 

Parameter:224857!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار