wait لطفا صبر کنید
| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » مقالات » مقالات
0/0 (0)
سرنگونی جنگنده -بمب افکن متجاوز رژیم صهیونیستی
[1396/11/22]

رویدادها و تحولات امروز سوریه در یک نگاه  

سرنگونی جنگنده -بمب افکن متجاوز رژیم صهیونیستی

رویدادها و تحولات امروز سوریه در یک نگاه

تاریخ خبر: 1396/11/21

تهران - ایرنا -سرنگونی جنگنده - بمب افکن متجاوز رژیم صهیونیستی؛ حمله تروریستی به دمشق؛ حمایت و همبستگی حماس و جبهه مردمی فلسطین از سوریه در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی؛ تجاوز جنگنده های رژیم صهیونیستی به حریم هوایی سوریه؛ بررسی یک ماهه آتش بس در سوریه از سوی شورای امنیت؛ پیشروی ارتش سوریه در غوطه شرقی ریف؛ گفت وگوی روسای جمهوری روسیه و فرانسه درباره سوریه و پایان حضور داعش در استان های حلب و حماه از خبرهای مهم روز شنبه کشور سوریه است.

**پدافند هوایی ارتش سوریه یک فروند جنگنده اف 16 ارتش رژیم صهیونیستی را که بامداد امروز برای حمله به یکی از مراکز نظامی در دمشق اقدام کرده بود، در ارتفاعات جولان سرنگون کرد.

**جنگنده های رژیم صهیونیستی صبح امروز برای چندمین بار به حریم هوایی سوریه تجاوز کرده و برخی مناطق ریف دمشق را بمباران کردند.
این حملات در پاسخ به سرنگونی یک فروند جنگنده اف-16 متجاوز رژیم صهیونیستی توسط پدافند هوایی سوریه بر فراز جولان اشغالی صورت می گیرد.
کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پس از سرنگونی جنگنده این رژیم، دستور حملات بیشتر به سوریه را صادر کرده است.

**گروه های تروریستی امروز با شلیک یک خمپاره به اطراف میدان الامویین در دمشق، سبب آتش سوزی در این منطقه و مجروحیت دو غیرنظامی شدند.
گروه های تروریستی حاضر در غوطه شرقی ریف دمشق با حمله خمپاره ای به این محله، آتش بس مناطق کاهش تنش را نقض کردند.

**جنبش مقاومت اسلامی (حماس) امروز در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، اعلام کرد که مردم فلسطین در مقابله با این تجاوزها در کنار سوریه ایستاده اند.
اسماعیل رضوان از رهبران جنبش حماس با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، از امت عربی و مردم فلسطین خواست تا صفوف خود را برای مقابله با تهدیدات جدی اشغالگر صهیونیست یکپارچه کنند.

**جبهه مردمی برای آزادی فلسطین با صدور بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی و پشتیبانی کامل این جبهه از سوریه در برابر تجاوز دشمن صهیونیستی به خاک این کشور، تاکید کرد که سوریه با وجود حوادث و توطئه هایی که برای تضعیف و تقسیم این کشور و پایان دادن به نقش ملی آن صورت می گیرد، در برخورد با رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن سوریه و امت عربی، قاطعانه عمل کرده است.

**میشل عون رئیس جمهوری لبنان درباره پیامدهای تجاوز امروز رژیم صهیونیستی به سوریه با نبیه بری رئیس پارلمان و سعد الحریری نخست وزیر لبنان رایزنی کرده است.
جنگنده های رژیم صهیونیستی از صبح امروز چندین بار با تجاوز به حریم هوایی سوریه بخش هایی از خاک این کشور را بمباران کردند.
رسانه های لبنان نیز از اصابت تکه هایی از موشک های شلیک شده از سوی رژیم صهیونیستی در مناطقی در دره البقاع در شرق لبنان در محدوده مرزی با سوریه خبر داد.

**اتاق عملیات نیروهای هم پیمان سوریه امروز در واکنش به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از این پس در قبال اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی سکوت نخواهد شد و این اقدامات با پاسخ جدی و محکم روبرو می شود.
بامداد امروز جنگنده - بمب افکن های رژیم صهیونیستی پایگاه و تعدادی از پهپادهای مستقر در فرودگاه تیفور در سوریه را هدف قرار دادند.

**شورای امنیت سازمان ملل متحد درحال بررسی پیش نویس قطعنامه ای است که در آن خواستار برقراری آتش بس یک ماهه در سوریه می شود.
این پیش نویس که از سوی سوئد (عضو غیردائم شورای امنیت) ارائه شده است، با هدف ورود کمک های بشردوستانه به غوطه شرقی دمشق و پایان محاصره این منطقه صورت می گیرد.
طرح این پیش نویس همزمان با آن ارائه می شود که ارتش سوریه بخش هایی از غوطه شرقی ریف دمشق را از تروریست های تحریرالشام (جبهه النصره) و احرارالشام باز پس گرفته است.

**به گزارش جمعه شب شبکه خبری روسیاالیوم به نقل از وزیر دفاع فرانسه، تاکنون مدرک قابل اطمینانی مبنی بر استفاده دمشق از سلاح شیمیایی (گاز کلر) به دست نیامده است.
فلورنس بارلی در گفت وگو با یک شبکه رادیویی ضمن تاکید بر این که دمشق از خطوط قرمز عبور نکرده است، افزود: علائم نشان می دهد که گاز کلر در سوریه استفاده شده است، اما تایید قطعی این موضوع وجود ندارد، ولی در تلاشیم که به حقیقت برسیم.

**منابع وابسته به گروه های مخالف و تروریستی سوریه 15 فروردین96 (4 آوریل 2017) از انفجار شیمیایی در شهر خان شیخون در جنوب استان ادلب خبر دادند و همسو با این حادثه، آمریکا و چند کشور غربی بدون ارائه دلیل و مدرک، دمشق را متهم به ارتکاب این اقدام کردند.
همین امر بهانه لازم را به آمریکا داد تا ارتش این کشور، 18 فروردین ماه 96 (هفتم آوریل) با شلیک 59 موشک، پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص سوریه را هدف حملات خود قرار دهد.

**به گزارش جمعه شب منابع میدانی، ارتش و نیروهای مسلح سوریه بر ساختمان اداره ثبت احوال، مسجد عبدالرحمن بن عوف و ساختمان شرکت اردنی - لبنانی در شمال غرب شهر عربین در غوطه شرقی ریف دمشق مسلط شدند.
تروریست های حاضر در این منطقه پس از فشارهای ارتش سوریه در چند روز گذشته بر شدت حملات خمپاره ای به پایتخت و حومه آن افزوده است.

**براساس اعلام دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین و امانوئل مکرون رئیسان جمهوری روسیه و فرانسه به طور مفصل درباره دورنمای حل و فصل سیاسی بحران سوریه گفت وگو کردند.
پوتین و مکرون بر اهمیت افزایش هماهنگی روسیه و فرانسه در مسائل کلیدی پرونده سوریه تاکید کردند.

**فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه جمعه شب با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یگان های ارتش این کشور با همکاری نیروهای هم پیمان، عملیات جنگی خود را در استان های حماه، حلب و ادلب با موفقیت انجام و شمار زیادی شهرک، روستا و مزرعه فرودگاه ابوالضهور را به طور کامل آزاد کردند.
اهمیت راهبردی این پیروزی در پایان دادن به حضور گروه تروریستی داعش دراستانهای حماه و حلب و هلاکت بیشتر تروریست های تحریرالشام(جبهه النصره) در جنوب استان حلب است که امنیت چند مسیر ارتباطی میان استان های مذکور تا مرزهای عراق را تامین می کند.
انتهای پیام /
 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:314319!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار