wait لطفا صبر کنید
| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » مقالات » مقالات
0/0 (0)
[1396/11/22]

گزارش رأی الیوم از نکات قابل توجه در سرنگونی بمب افکن رژیم صهیونیستی  

گزارش رأی الیوم از نکات قابل توجه در سرنگونی بمب افکن رژیم صهیونیستی

تاریخ خبر: 1396/11/21 

تهران – ایرنا – پایگاه اینترنتی روزنامه رای الیوم نوشت: اسراییل (رژیم صهیونیستی) به طور رسمی به سرنگون شدن جنگنده - بمب افکن اف – 16 خود توسط سامانه ضدهوایی ارتش سوریه اعتراف کرد؛ این اعتراف رسمی چه معنا و مفهومی می تواند به همراه داشته باشد و نکات قابل توجه آن چیست؟.

به گزارش رأی الیوم، این جنگنده - بمب افکن اسراییل پس از انجام عملیات بمباران در سوریه در حال بازگشت به پایگاه خود بسر می برد که مورد اصابت آتشبار پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفت که بنا بر اعلام تل آویو دو خلبان این هواپیما ساقط شده مجروح شده اند.
خبر سرنگونی جنگنده - بمب افکن اسراییلی در صدر خبرها و گزارش های خبرگزاری های جهان قرار گرفت؛ در واقع می توان گفت که بحران سوریه امروز با این رویداد وارد یک مرحله کاملا جدیدی شده است. 
این تحول مهم نظامی در جبهه سوریه - اسراییل در بردارنده بسیاری از نقاط حساس نظامی و سیاسی است و با خود زنجیره ای از نتیجه گیری ها را به همراه دارد که نشان می دهد سوریه این بار تصمیم گرفته تا به اقدامات تحریک آمیز رژیم اسراییل پاسخ دهد به ویژه با توجه به اینکه توپخانه سوریه دیروز مراکز تجمع نظامیان اسراییل در درون فلسطین اشغالی را زیر آتش گرفت.
گزارش های رسیده از اتاق عملیات اردن از 'بحرانی شدن غیرمنتظره' صحنه نظامی حکایت دارد که ممکن است به درگیری های پیچیده تری تبدیل شود.
نکته قابل توجه در همین راستا آن است که نیروهای پدافند هوایی و زمینی سوریه این بار تصمیم گرفته اند تا برخلاف گذشته با آتشبار سنگین به حملات اسراییل پاسخ دهند.
یک مقام نظامی اردنی در گفت وگو با رأی الیوم گفت: 'تحول امروز بدان معنا است که مسکو از سیاست خویشتن داری صرف نظر کرده و به دمشق جهت پاسخگویی به هر گونه حمله جدید اسراییل چراغ سبز نشان داده است.'
بر اساس این گزارش، همگان می دانند تل اویو آغازگر جنگ است، اما اگر اوضاع رو به وخامت بگذارد، شاید نتوان در زمان موردنظر به آن پایان بخشید و اروپا همچنان به اسراییل نصیحت می کند تا از شدت بخشیدن به تنش بپرهیزد، زیرا ممکن است اسراییل در جنگ منطقه ای تنها بماند و اگر جنگ را آغاز کند هیچ کس نمی داند که این جنگ چگونه پایان خواهد یافت.
صبح امروز (شنبه) جنگنده - بمب افکن های رژیم صهیونیستی برای چندمین بار به حریم هوایی سوریه تجاوز کرده و برخی مناطق استان 'ریف دمشق' را هدف قرار دادند. 
به دنبال تجاوز جنگنده - بمب افکن های رژیم صهیونیستی، پدافند هوایی ارتش سوریه یک فروند جنگنده - بمب افکن متجاوز رژیم صهیونیستی را در خاک سوریه هدف قرار داد. 
رژیم صهیونیستی سه روز قبل نیز مرکز تحقیقات علمی سوریه در منطقه 'جمرایا' در شمال غرب پایتخت این کشور را با سه راکت هدف قرار داده بود. 
انتهای پیام /
 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:314328!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار