wait لطفا صبر کنید
| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0/0 (0)
[1396/09/16]

احمد جبریل: صهیونیست ها هیچ سهم و حقی در قدس و فلسطین ندارند  

احمد جبریل: صهیونیست ها هیچ سهم و حقی در قدس و فلسطین ندارند

دمشق - ایرنا - 'احمد جبریل' دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل گفت: تنها گروهی که هیچ سهم و حقی در فلسطین و قدس و تاریخ آن ندارند صهیونیست ها هستند.

احمد جبریل چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: ما از این اقدام آمریکا و سخنان وقیحانه ترامپ درباره قدس و تاریخ آن غافلگیر نشدیم.
وی اظهار داشت: این اقدام ترامپ پس از آن انجام شد که آمریکا و رژیم صهیونیستی خواری، سستی و تسلیم شدن کشورهای عربی و اسلامی را دیدند.
جبریل اضافه کرد: این سستی، نخستین بار از سوی طرف های صاحب نفوذ در سازمان آزادیبخش فلسطین و از هنگام پذیرش پیمان اسلو آغاز شد.
وی بیان کرد: امروز حاکمان خائن در کشورهای عربی که درحال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند می گویند هنگامی که خود فلسطینی ها، اسرائیل را به رسمیت شناخته اند، چرا ما آن را به رسمیت نشناسیم.
دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل گفت: ترامپ احساس می کند که تشکیلات رسمی عربی یک تشکیلات و سیستم فرسوده و ناتوان از واکنش و پاسخگویی است.
جبریل اضافه کرد: مصر می گوید ما سفیر اسرائیل را احضار کردیم، عبدالله کوچک در اردن می گوید ما سفیر اسرائیل را احضار کردیم و ترکیه نیز چنین سخنی می گوید، گویا این مشکلی کوچک است و این گونه حل و فصل می شود.
وی با ذکر آیه 'عَسی أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ ' افزود: برخی از حکام عرب و احزاب عربی و برخی فلسطینی هایی که بر ملت فلسطین مسلط هستند اعتقاد دارند که این اقدام ترامپ به موضوع و آرمان فلسطین ضربه می زند درحالی که ما معتقدیم این قدام آمریکا، حرکتی در ملت ها در داخل و خارج فلسطین ایجاد خواهد کرد.
جبریل بیان کرد: ما اطمینان داریم که خشم ملت ها از داخل و خارج سرزمین های فلسطین دامن اشغالگران را خواهد گرفت.
وی گفت: تکیه ما بر خداوند یکتاست که ما را از طریق محور مقاومت پیروز خواهد کرد و این محوری است که پیروزی های آن ادامه دارد.
دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین اظهار داشت: محور مقاومت تنها امید ما برای آزادی قدس و فلسطین است و چنین گام هایی و اقدامی دامن حاکمانی را که تلاش می کنند جمهوری اسلامی ایران را به جای رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن معرفی کنند، می گیرد.
جبریل افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب در کنار ملت و آرمان فلسطین ایستاد و همچنان ایستاده است و آمادگی مبارزه با دشمن صهیونیستی را دارد.
وی بیان کرد: اگر ضعف و عجز کشورها و حکام عرب نبود، ترامپ جرات انجام چنین کاری را نداشت ولی ما اطمینان داریم که روزهای آینده آبستن پاسخ سخت ملت های مسلمان به آمریکا است.
جبریل اظهار داشت: ما همواره آمریکا را شیطان بزرگ می دانیم و هر روز شعار مرگ بر آمریکا و مرگ براسرائیل سرمی دهیم.
وی افزود: این همان آمریکایی که بسیاری، آن را دوست خود می دانند ولی اکنون دوست و دشمن و دور و نزدیک همه به ماهیت پلید آن پی برده اند.
دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین گفت: ما از سال های دور این چیزها را می دیدیم و با همه امکانات با آن مبارزه می کردیم و تا آزادسازی سراسر خاک فلسطین به مبارزه ادامه می دهیم و افتخار می کنیم که ما جزئی از محور مقاومت هستیم که در پایان هدف آن ازادی قدس و فلسطین خواهد بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد.
وی در سخنانی در کاخ سفید گفت: از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند.
رئیس جمهوری آمریکا سپس فرمان اجرایی شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد.
به گزارش ایرنا، شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمارمی آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
انتهای پیام /
 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:308223!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار