wait لطفا صبر کنید
| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » مقالات » مقالات
0/0 (0)
رایزن سابق حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در گفتگو با قدسنا:
[1396/10/17]

شعار مرگ بر اسرائیل نشان دهنده عمق بینش ملت ایران است/ شکست های سناریوهای آمریکا در پشت پرده اغتشاشات  

رایزن سابق حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه :

شعار مرگ بر اسرائیل نشان دهنده عمق بینش ملت ایران است/ شکست های سناریوهای آمریکا در پشت پرده اغتشاشات

تاریخ: 1396/10/17

وقتی یک قدرت منطقه ای همانند ایران توانست تمام سناریوهای آمریکایی ها را نقش بر آب کند. قاعدتا آنها باید دشمنی های خودشان را نسبت به مردم ایران تشدید کنند و از همه ابزارهایی که می توانند در این جهت استفاده کنند.

«دکتر اسماعیلی‌فرد» رایزن سابق حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در گفتگو با خبرگزاری قدس (قدسنا) در خصوص اقدام اخیر ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و همچنین حمایت های همه جانبه آمریکایی ها از اسرائیل با وجود مخالفت های جهانی گفت: به نظر می رسد اقدام ایالات متحده آمریکا برای انتقال سفارتشان از تل آویو به قدس در ادامه همان سناریوهایی است که از قبل طراحی کرده بودند. ابتدا با آن به اصطلاح بهار عربی تصنعی، تحرکات اجتماعی کشورهای عربی را منحرف کرده و سپس انقلاب هایشان را سقت جنین کردند و آن را تبدیل به ایجاد یک حوزه امنیتی برای رژیم صهیونیستی کردند.

رایزن سابق حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در ادامه افزود: کشورهای اسلامی را به دلیل بحران ساختگی سوریه روبروی هم قرار دادند. کشورهای اسلامی را دو شقه کردند به همین دلیل احساس کردند که به دلیل اختلافاتی که وجود دارد دست برتر را در منطقه دارند.

وی ادامه داد: اما آنها اشتباه می کنند چون لایه های مخالفت با رژیم صهیونیستی و جنایات آنها در میان تمام کشورهای اسلامی آنقدر عمیق است که حتی در مقطع کنونی نیز نمی توانند توفیق زیادی داشته باشند.

اسماعیلی فرد در ادامه بیان داشت: رسانه های آزاد و مستقل این وظیفه را دارند که موضوع اشغال فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی را در سرلوحه اخبار خودشان قرار دهند و به این بیداری عمیق اسلامی در کشورهای اسلامی کمک کنند، که این فرصتی که آمریکایی ها فکر می کنند بدست آوردند با تغییر  مواجه شده و به خیال خام خودشان پایان دهند.

وی در ادامه در خصوص عده ای از عناصر ضد انقلاب و فریب خورده که شعار موهن نه غزه نه لبنان ... را در روزهای اخیر سردادند بیان داشت: کاملا مشخص است وقتی آنها در منطقه به خصوص در سوریه و عراق شکست خوردند و یک قدرت منطقه ای همانند ایران توانست تمام نقشه هایشان را نقش بر آب کند. قاعدتا آنها باید دشمنی های خودشان را نسبت به جمهوری اسلامی ایران تشدید کنند و از همه ابزارهایی که می توانند در این جهت استفاده کنند. ولی به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران به دلیل استحکام ساختار نظام سیاسی و برنامه ریزی درست و همچنین تشخیص به موقع فتنه ها و حمایت های مردمی توانسته تمامی توطئه ها را خنثی سازد.

رایزن سابق حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در ادامه تاکید کرد: مردم فهیم ایران به خوبی می دانند مسئله چیست، اگر مدافعان حرم نبودند و همچنین تشخیص درست محل آسیب به کشور و جهان اسلام، امروز ایران و منطقه چه وضعیتی داشت. ما در عین آنکه به وظیفه شرعی خودمان عمل کردیم و از حرم شریف حضرت زینب (س) دفاع کرده و جلوی گروه های تکفیری - تروریستی ایستادیم. در عین حال کشورمان را از تمامی بحران هایی که آنها می خواستند بر ما تحمیل کنند نجات دادیم. این آگاهی مردم ما است که همچنان شعار اصلی شان مرگ بر اسرائیل است.

وی در ادامه در خصوص سناریوهای احتمالی ایالات متحده آمریکا برای منطقه خاورمیانه گفت: ایالات متحده آمریکا هیچ چاره ای ندارد جز آنکه از رژیم های استبدادی که پایگاه مردمی ندارند حمایت کند و همین مسئله نقطه آسیب آنها است، برای اینکه مردم کشورهای منطقه دسترسی به اخبار دارند و کاملا آگاه هستند. بنابراین بعید به نظر می رسد رژیم های مستبد همچنان بتوانند به سرکوب مردم ادامه دهند.

اسماعیلی فرد در پایان گفت: ارتجاع عرب به طرح ها و سناریوهای آمریکا در منطقه ضربه می زند بنابراین آمریکایی ها توانایی آن را ندارند که با جمهوری اسلامی ایران و بیداری ملت های منطقه مقابله کنند.  

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:311515!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار