25 ارديبهشت 1398 22:34:25

روز قدس نقشه خاورمیانه‌ای آمریکا را خنثی کرد  


روز قدس نقشه خاورمیانه‌ای آمریکا را خنثی کرد

۱۳۹۸/۲/۲۵

ارائه گزارشی از تمهیدات اندیشیده شده برای جابه‌جایی رایگان شهروندان برای حضور در راهپیمایی روز قدس، جمع‌آوری کمک برای مردم مظلوم فلسطین و تأکید بر فضاسازی مناسب شهری در ایام رحلت امام خمینی (ره) از موضوعاتی بود که در ستاد گرامیداشت روز قدس و رحلت امام خمینی (ره) بیان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ستاد برگزاری روز قدس و ارتحال امام راحل به منظور هماهنگی بیشتر برای این مراسمات عصر امروز برگزار شد.
ارائه گزارشی از تمهیدات اندیشیده شده برای جابه‌جایی رایگان شهروندان برای حضور در راهپیمایی روز قدس، جمع‌آوری کمک برای مردم مظلوم فلسطین و تأکید بر فضاسازی مناسب شهری در ایام رحلت امام خمینی (ره) از موضوعاتی بود که در این ستاد مطرح شد.
استاندار زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه جلسه روز قدس ارزشی و فرا ملی است، اظهار کرد: باید امسال روز قدس باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شود.
فتح‌الله حقیقی با بیان اینکه قدس و فرزندان قدس موجب شد تا نقشه آمریکا برای خاورمیانه اجرایی نشود، اضافه کرد: باید مراسمات ۱۴ و ۱۵ خرداد و راهپیمایی روز قدس با شکوه برگزار شود.
وی در ادامه با اشاره به عملیات بیت‌المقدس و ایثاری که رزمندگان در این عملیات انجام دادند، گفت: در عملیاتی همچون بیت المقدس بود که دشمنان فهمیدند، نمی‌توانند با نظام جمهوری اسلامی دریافتند.
استاندار زنجان گفت: عظمت و بزرگی این عملیات موجب شد  تا دنیای استکبار برای صلح با جمهوری اسلامی التماس کند.
وی به عظمت روز قدس اشاره کرد و افزود: تدبیر هوشمندانه امام خمینی (ره) موجب شد تا شورای امنیت ملی قدس را برای مسلمانان تصویب کند.

*برنامه‌‌های روز قدس باشکوه برگزار شود
در ادامه این جلسه نماینده ولی فقیه در استان زنجان ضمن تأکید بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم روز قدس و ۱۴ و ۱۵ خرداد در استان زنجان اظهار کرد: حضور باشکوه مردم موجب برگزاری بهتر این مراسمات می‌شود.
آیت‌الله شیخ علی خاتمی تصریح کرد: تقارن ماه مبارک رمضان با ۱۴ خرداد موجب شده تا اعزام زائران به مرقد امام خمینی (ره) منتفی شود.
رئیس ستاد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز ضمن تشریح برنامه‌های در نظر گرفته شده برای ۱۴ و ۱۵ خرداد اظهار کرد: برنامه‌های روز جهانی قدس همزمان با آخرین جمعه ماه رمضان در استان برگزار می‌شود.
سید سعید حسینی با بیان اینکه در شرایط حساس جامعه باید حضوری باشکوه در مراسم روز قدس داشته باشیم، اضافه کرد: امیدواریم مردم امسال نیز حضوری باشکوه در راهپیمایی روز قدس داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه امسال نیز راهپیمایی روز قدس از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه از میدان قائم به سمت مصلی نماز جمعه برگزار می‌شود، افزود: پس از آن شرکت کنندگان در راهپیمایی در نماز جمعه حضور پیدا می‌کنند.
رئیس ستاد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همچنین به برنامه‌های استان برای گرامیداشت روز ۱۴ خرداد، سالروز رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: برنامه ویژه این روز در امامزاده سید ابراهیم (ع) و از ساعت ۱۰ صبح برگزار می شود.
وی در ادامه ۱۵ خرداد را نقطه عطف و حرکت طوفنده مردم در پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: این روز در تاریخ انقلاب اسلامی از جایگاه مهمی برخوردار است. 

رئیس ستاد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در همین راستا ویژه مراسم ۱۵ خرداد در ساعت ۱۰ شب روز سه شنبه ۱۴ خرداد در امامزاده سید ابراهیم (ع) برگزار خواهد شد.

حسینی گفت: در مسیر راهپیمایی، صندوق‌هایی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مردم مظلوم فلسطین در نظر گرفته شده است.

*فضاسازی شهری به مناسبت رحلت امام خمینی

معاون شهردار زنجان نیز در این مراسم گزارشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای فضاسازی شهری از سوی شهرداری زنجان ارائه کرد و گفت: در این راستا ستاد داخلی از سوی شهرداری به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد تشکیل شده است.

غلامحسن احمدی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی شهرداری زنجان برای فضاسازی مناسب شهری در ایام رحلت امام راحل بیان کرد: در این ایام برنامه‌های متعددی از سوی شهرداری به صورت مستقل و یا با همکاری سایر ارگان‌ها اجرایی خواهد شد.

وی از احسان حلیم در شب ۱۴ خرداد در میدان بسیج زنجان خبر داد و گفت: همچنین تمهیدی اندیشیده شده است که در این روز اتوبوس‌ها مردم را برای شرکت در راهپیمایی روز قدس به صورت رایگان جابه‌جا شوند.

*برنامه‌های مختلف جامعه ورزش برای رحلت امام خمینی (ره)

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل اظهار کرد: مراسم بزرگداشت روز ۱۴خرداد، سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور باشکوه جامعه ورزش همچون سایر اقشار جامعه برگزار می‌شود.

علی خلیلی از برگزاری مسابقات ورزشی قبل از ۱۴ خرداد خبر داد و اظهار کرد: در همین راستا  جشنواره‌های متعددی نیز به نام و یاد امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:410163!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)