2 شهريور 1398 14:50:44

پروژه 400 میلیون دلاری قطر در باریکه غزه/ العمادی از طریق اسرائیل وارد غزه شد  


پروژه 400 میلیون دلاری قطر در باریکه غزه/ العمادی از طریق اسرائیل وارد غزه شد

شنبه 02 شهریور 1398

محمد العمادی رئیس کمیته قطری بازسازی نوار غزه صبح امروز جمعه برای بررسی پروژه های این کشور از طریق گذرگاه صهیونیستی ایریز وارد غزه شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) سفر العمادی به غزه  آنگونه که رسانه های نزدیک به قطر اعلام کرده اند، در راستای پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های قطر در این باریکه انجام گرفته است.

لازم به ذکر است که قطر ماه گذشته کمک هایی نقدی به باریکه غزه ارائه داد که به موجب آن به 60 هزار خانواده فلسطینی در این باریکه مبلغ 100 دلار (برای هر خانواده) کمک شد.

دولت قطر چندین پروژه را در نوار غزه به ارزش 400 میلیون دلار برای اجرا در بخش زیر ساخت ها و مسکن تامین مالی می کند.

رفت و آمدهای طرف قطری به نوار غزه نه از راه مرزی این باریکه با مصر بلکه از طریق گذرگاه اسراییلی ایریز در شمال نوار غزه صورت می گیرد. امری که نشان می دهد هرگونه کمکی به نوار غزه باید با نظارت اسراییل صورت گیرد.

دولت قطر برسر مسائلی چون حوادث 2011 که به سرنگونی حسنی مبارک در مصر انجامید و همچنین حمایت از دولت اخوانی محمد مرسی با قاهره مشکل دارد و بر این اساس مصر به قطر که از حماس حمایت می کند اجازه ارتباط با نوار غزه از طریق مرزهای این کشور با نوار غزه را نمی دهد.

العمادی در شرایطی وارد غزه شده است که تهدیدها برای راه اندازی جنگ علیه غزه توسط صهیونیستها در آستانه انتخابات زودهنگام در اسراییل افزایش یافته است.

 

رقبای نتانیاهو نخست وزیر کنونی رژیم اشغالگر قدس در انتخابات وی را به ناتوانی در نابودی حماس در نوار غزه متهم می کنند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:426777!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)