6 فروردين 1399 05:37:00

رأی الیوم: رد کمک آمریکا برای مقابله با کرونا از سوی ایران تحسین برانگیز بود  

روزنامه فرامنطقه ای " رأی الیوم" در سرمقاله خود با اشاره به ادعای آمریکا برای کمک به ایرانبرای مقابله با ویروس کرونا ، نپذیرفتن این پیشنهاد تبلیغاتی از سوی تهران را تحسین برانگیز خواند و نوشت که آمریکایی ها غیر قابل اعتماد هستند.


رأی الیوم: رد کمک آمریکا برای مقابله با کرونا از سوی ایران تحسین برانگیز بود

۵ فروردین ۱۳۹۹

تهران – ایرنا- روزنامه فرامنطقه ای "رأی الیوم" در سرمقاله خود با اشاره به ادعای آمریکا برای کمک به ایرانبرای مقابله با ویروس کرونا ، نپذیرفتن این پیشنهاد تبلیغاتی از سوی تهران را تحسین برانگیز خواند و نوشت که آمریکایی ها غیر قابل اعتماد هستند.

این روزنامه فرامنطقه ای دیروز(دوشنبه) خاطر نشان کرد: نخست آن که این پیشنهاد توهین آمیز بود. دوم آن که به اهداف آمریکا از این اقدام نمی توان اعتماد کرد و سوم آن که واشنگتن خود برای مبارزه با این ویروس احتیاج به تجهیزات پزشکی دارد.

رأی الیوم افزود: "حسن روحانی" رییس جمهوری با تمسخر این پیشنهاد، تاکید کرد که اگر دولت آمریکا به بهانه نگرانی برای ملت ایران تمایل به ارسال کمک دارد، باید تحریم ها را بردارد.

این روزنامه فرامنطقه ای تاکید کرد: پبشنهاد کمکی که "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا  از آن صحبت می کند، توهین آمیز است چرا که ارزش آن  به ۱۰۰ میلیون دلار نمی رسد که آن هم چند کشور درگیر کرونا و از جمله ایران را شامل می شود و این بدین معنا است که سهم ایران از این مقدار از چند میلیون فراتر نمی رود.

رای الیوم ادامه داد: حضرت آیت الله "سید علی خامنه ای" رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در سخنرانی تلویزیونی خود در دو روز گذشته به خوبی دولت آمریکا را توصیف کرد: "آمریکا بدترین و شرورترین دشمن ماست و هرکمکی که به کشور ما ارائه کند منجر به ابقای این ویروس وتسریع در شیوع و جلوگیری از نابودی آن می‌شود".

این روزنامه فرامنطقه ای ضمن طبیعی دانستن شکست "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهور آمریکا و دولت آن در آزمایش داخلی و بین‌المللی ویروس کرونا توضیح داد: واشنگتن در مقابله با کرونا به شدت ناکام بوده ودلیل آن اعلام وخامت اوضاع در تعدادی از ایالت ها از جمله نیویورک است.

رأی الیوم در ادامه داد: خدا را شکر می‌کنیم کشورهای بزرگی همچون چین، روسیه و کوبا هستند تا به کشورهای درگیر کرونا کمک‌ کنند این کشورها با فرستادن کارشناسان، پزشکان، کادر درمانی و تجهیزات پزشکی به کشورهای درگیر برای مقابله با ویروس کرونا و کاهش تلفات آن به جهان کمک می‌کنند.

این روزنامه در پایان نوشت: رفتار آمریکا در این شرایط استکبار و نژادپرستی آن را نشان می دهد و این نظریه را که ایالات متحده متهم به ساخت و شیوع هدفمند ویروس کرونا در کشورهایی مانند چین و ایران و ایتالیا است، تقویت می‌کند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:454267!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)