5 مرداد 1398 08:58:00

حماس سفر به ایران را راهبردی و تاریخی ارزیابی کرد  


حماس سفر به ایران را راهبردی و تاریخی ارزیابی کرد

جمعه 04 مرداد 1398

تهران - ایرنا - صالح العاروری معاون رییس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن تاریخی و راهبردی دانستن سفر به تهران تاکید کرد: تهران همواره حامی و مدافع آرمان فلسطین بوده است.

وی روز شنبه هفته گذشته در صدر یک هیئت بلندپایه از جنبش حماس وارد تهران شد و با مقامات عالی ایران از جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران دیدار کرد.

العاروری این سخنان را  در مصاحبه با خبرگزاری "صفا" فلسطین مطرح کرد، وی در خصوص سفر به تهران گفت: «من این سفر را راهبردی و تاریخی می‌دانم؛ چرا که این سفر در حالی صورت گرفت که امت [اسلام] با شرایط پیچیده‌ای مواجه است و طرح‌های ضد فلسطینی بیشتر شده و تنش در منطقه در اوج خود قرار دارد».

وی افزود: «ایران به رغم محاصره نوار غزه آمادگی خود را برای کمک به فلسطین اعلام کرد، ایرانی‌ها از اینکه از فلسطین حمایت کنند، خجل نیستند. کم هستند کسانی که چنین موضعی را اتخاذ می‌کنند.

معاون رییس دفتر سیاسی حماس در ادامه سخنانش گفت: روابط ما با تهران مبتنی بر تلاش ها برای اتحاد جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی است و  در ضدیت با هیچ کشور عربی یا اسلامی قرار ندارد.

صالح العاروری همچنین از اینکه برخی از کشورهای عربی دست به بازداشت برخی از اعضای حماس و طرفداران این جنبش فلسطینی می‌زنند، ابراز تأسف کرد و این مسئله را لکه ننگی در تاریخ این کشورها دانست.

العاروری در ادامه موضوع قدس را روح و قلب آرمان فلسطین خواند و گفت آمریکا از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و بر جنایت‌های این رژیم سرپوش می‌گذارد بنابراین رژیم صهیونیستی نیز با آسودگی به جنایت های خود علیه مردم فلسطین ادامه می دهد.

وی تصریح کرد: مواضع تند دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در قبال فلسطین باعث می‌شود که واشنگتن نیز شریک جرم حقیقی صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین باشد.

صالح العاروری افزود: معامله قرن آمریکا به دنبال ایجاد محور جدید در منطقه است که در این محور، رژیم صهیونیستی به عنوان متحد برخی از کشورهای عربی خواهد بود.

وی در پایان با اشاره  به اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان در قدس اشغالی گفت که این اقدام صهیونیست‌ها بخشی از چشم‌انداز آمریکا و اسرائیل در رابطه با معامه قرن است.

طرح معامله قرن شامل انضمام کامل قدس اشغالی به سرزمین‌های اشغالی (رژیم صهیونیستی)، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن خود و تعیین منطقه «ابودیس» به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.

 

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:422330!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)