26 فروردين 1398 13:41:26
یادداشت یک سیاستمدار عراقی؛

سپاه، حزب الله و الحشد الشعبی امید ملت های منطقه هستند  


یادداشت یک سیاستمدار عراقی؛

سپاه، حزب الله و الحشد الشعبی امید ملت های منطقه هستند

دوشنبه 26 فروردین 1398

بغداد – ایرنا – یک سیاستمدار عراقی در واکنش به اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و الحشد الشعبی عراق مایه امید ملت ها و پایه ثبات برای منطقه هستند.

به گزارش ایرنا، 'محمد سعدون الصیهود' در یادداشتی در صفحه فیسبوک خود در واکنش به اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران نوشت: علت دشمنی آمریکا و صهیونیست ها با الحشدالشعبی، حزب الله لبنان و سپاه پاسداران آن است که این نیروها مانع تحقق اهداف طرح های آمریکایی صهیونیستی در منطقه شده اند. 
وی افزود: سپاه، حزب الله و الحشد امید ملت ها و پایه ثبات برای منطقه هستند و به همین دلیل خاری در چشم پروژه صهیونیستی آمریکایی در منطقه می باشند.
نماینده پیشین پارلمان عراق همچنین مسائلی چون درخواست انحلال الحشد الشعبی، قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریسم و اعمال تحریم علیه حزب الله لبنان را تنها خدمت به رژیم صهیونیستی دانست.
'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا به رغم اعترافش به اشتباه تاریخی و هزینه های هنگفتی که واشنگتن در خاورمیانه کرده، هفته گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد. 
جمهوری اسلامی ایران نیز در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی کرد. 
شورای عالی امنیت ملی ایران با صدور بیانیه ای اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریکا اعلام می‌نماید، رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریسم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند. 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:396903!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)