24 تير 1396 19:50:00

امیرعبداللهیان در واکنش به عملیات مسجد الاقصی تأکید کرد: تحول در روند مقاومت و شروع مرحله نوین انتفاضه فلسطین  


امیرعبداللهیان در واکنش به عملیات مسجد الاقصی تأکید کرد:

تحول در روند مقاومت و شروع مرحله نوین انتفاضه فلسطین 

 شنبه 24 تیر 1396

امیرعبداللهیان عملیات شجاعانه و شهادت طلبانه سه جوان فلسطینی در روز جمعه اخیر را نشانه تحول و تغییر در روند مقاومت و شروع مرحله نوین انتفاضه فلسطین دانست. 

العالم - ایران

امیرعبداللهیان دبیرکل دبیرخانه دائمی حمایت از انتفاضه فلسطین در پی اقدام رژیم غاصب صهیونیستی در ممانعت از ورود نمازگزران به مسجدالاقصی اظهار داشت: بیت المقدس اولین قبله مسلمانان بوده و از اشغال این مکان مقدس توسط رژیم صهیونیستی از سال 1969 تاکنون، این اولین بار است که این رژیم در اقدامی بی شرمانه و ددمنشانه نسبت به ممانعت از ورود نمازگزاران و برگزاری نماز جمعه اقدام کرده است. 
وی افزود: سیاست رژیم متجاوز صهیونیستی در تلاش برای تغییر پایتخت از تل آویو به بیت المقدس و سکوت جوامع بین المللی و حمایت منفعت طلبانه دولت آمریکا و سکوت یرخی حاکمان عرب در این موضوع، رژیم صهیونیستی را گستاخ تر کرده و البته  مردم مظلوم فلسطین را بر آن داشته است که با هر ابزاری در دفاع مشروع از خود و بر مبنای اصول شناخته شده در حقوق بین الملل اعتراض خود را اعلام و از حق مشروع و طبیعی خود دفاع نمایند.
 امیرعبداللهیان عملیات شجاعانه و شهادت طلبانه سه جوان فلسطینی در روز جمعه اخیر را نشانه تحول و تغییر در روند مقاومت و شروع مرحله نوین انتفاضه فلسطین دانست. 
دبیرکل دبیرخانه دائمی حمایت از انتفاضه فلسطین ضمن محکوم کردن قوی ممانعت از ورود نمازگزاران و برگزاری نماز جمعه در مسجد القصی و بازداشت شیخ محمد حسین مفتی قدس شریف، خطاب به طرفهایی که چشم به سازش با رژیم  نامشروع صهیونیستی دارند گفت: باید این حقیقت را که رهبران مقاومت و مردم فلسطین مدتهاست به آن رسیده اند درک کنند که تنها راه  نیل به حقوق ملت فلسطین، مقاومت در مقابل رژیم اشغالگر قدس است.  امیرعبداللهیان خواستار توجه مسئولانه و اتحاد همه جانبه مسلمانان جهان و نیز جوامع بین المللی در مقابله با  تحرکات ضد بشری رژیم نامشروع و غاصب صهیونیستی شد.

 

منبع: شبکه العالم

Parameter:266256!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)