18 خرداد 1397 15:21:00

لاریجانی: مقاومت و بیداری ملت فلسطین صهیونیست ها را نگران کرده است  


لاریجانی:

مقاومت و بیداری ملت فلسطین صهیونیست ها را نگران کرده است

تاریخ خبر: 1397/03/18

تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مقاومت و بیداری ملت فلسطین رژیم صهیونیستی را دچار نگرانی زیادی کرده و آنان متوجه شده اند که امنیت لرزانی دارند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، ضمن تشکر از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: مردم ایران با حضور چشمگیر خود غیرت ایرانی و اسلامی را به جهانیان نشان دادند.
وی ادامه داد: امام راحل از ابتدای مبارزات خود در سال 42 بارها خطر جدی اسرائیل را به مسلمانان و مردم ایران هشدار می دادند حتی ما شاهد بودیم که آیت الله مطهری واکنش شدیدی را نسبت به این رژیم در همان سال ها داشتند و این نشاندهنده شدت و حدتی است که روحانیت ما نسبت به این غده سرطانی داشت.
رئیس مجلس اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سفارت اسرائیل در ایران تعطیل شد و نمایندگان فلسطین جایگزین آن شدند و روز قدس به عنوان اتحاد همه مسلمانان جهت حمایت از فسلطین نامگذاری شد.
لاریجانی بیان کرد: ملت ایران از آن زمان در حمایت همه جانبه از فلسطینی ها همیشه پیشگام بوده اند؛ امروز این موضوع شدت بیشتری یافته است و حضور پرشور مردم در راهپیمایی امروز نشاندهنده حمایت ایرانیان از ملت مظلوم فلسطین است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز جریان مقاومت قدرت بیشتری پیدا کرده و طرح های سازش رنگ باخته و از صحنه خارج شده است.
وی تاکید کرد: ما امروز شاهد هستیم که بیداری بیشتر شده است و جریان مقاومت به عنوان تنها راه حل ملت فلسطین رخ نموده است.
لاریجانی با اشاره به برپایی کنفرانسی در رژیم صهیونیستی گفت: امسال این کنفرانس با شعار «اسرائیل در بزنگاه تاریخی» برگزار شد؛ این نشاندهنده آن است که اسرائیلی ها خود می دانند که در بزنگاه تاریخی قرار دارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حوادثی که در منطقه رخ داده از طرفی آنان را خشنود کرده است؛ آنان تصور می کنند داعش انرژی مسلمانان را گرفته در حالی که این خیالی بیش نیست.
رئیس قوه مقننه اضافه کرد: آنان در کنفرانس قبلی خود گفته بودند اگر داعش از بین برود باید نیروی دیگری جایگزین آن کنیم. 
لاریجانی افزود: ما امروز شاهد هستیم که رژیم صهیونیستی بسیار نگران است و دلیل نگرانی آنان قدرت یافتن مقاومت است.
رئیس مجلس عنوان داشت: وزیر جنگ صهیونیست ها در کنفرانس قبلی این رژیم اعلام کرد ما باید دائما آماده باش باشیم، یعنی خود می دانند دچار امنیت لرزان هستند خصوصا با راهپیمایی که ملت فلسطین در یک ماه اخیر انجام داد آنان نگرانی هایشان بیشتر شده است.
لاریجانی اظهار کرد: راهپیمایی یک ماه اخیر ملت فلسطین کار بزرگی بود هر چند با خشونت صهیونیست ها مواجه شد و شهدا و زخمی های زیادی داشت ولی نگرانی های آنان را بیشتر کرد.
وی بیان کرد: امروز رژیم صهیونیستی به دلیل آنکه امنیت لرزانی دارد می خواهد شرایط پیشگیری را در پیش گیرد تا به ثبات برسد و در این بین از آمریکا و سعودی ها استفاده می کند تا اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده داشته باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اولین کاری که آنها می کنند این است که ذهن ها را از مساله فلسطین دور می کنند؛ برای مثال همین اقدامی که صهیونیست ها در مساله هسته ای ایران انجام دادند و همین روز گذشته نخست وزیر صهیونیستی که به اروپا سفر کرده از تلاش های خود برای خروج آمریکا از برجام سخن گفت.
لاریجانی خاطرنشان کرد: امروز مثلث شوم اسرائیل، سعودی و آمریکا به دنبال این هستند که ایران را در کنج قرار دهند ولی این موجودات موذی بدانند اگر کاری در راستای به کنج قرار گرفتن ایران بکنند تنها باعث ناامنی خود می شوند.
وی در ادامه به درخواست وقیحانه رژیم صهیونیستی از آمریکا برای سیطره اسرائیل بر بلندی های جولان اشاره کرد و افزود: امروز رژیم صهیونیستی به دنبال این است که این بلندی ها را بگیرد در حالی که سازمان ملل تاکید کرده این قسمت جزو اراضی رژیم صهیونیستی نیست آنان می خواهند از این آشفتگی استفاده کنند و به هرگونه که هست می خواهند مقاومت حزب الله و فلسطین را تضعیف کنند.
رئیس مجلس در ادامه به طرح آمریکایی ها به عنوان معامله بزرگ قرن اشاره کرد و گفت آمریکایی ها طرح قلابی به عنوان معامله بزرگ قرن دارند ولی بدانند که دچار خواب آلودگی هستند.
وی یادآور شد: طبق دستورالعمل سازمان ملل آوارگان عرب حق بازگشت به کشورشان را دارند و صهیونیست ها نباید در کرانه باختری ساختمان بسازند و حقوق فلسطین باید رعایت شود ولی آنان با این طرح می خواهند سرزمین هایی را به غزه متصل کنند و می گویند ما پول و امکانات به آنان می دهیم ولی فلسطینی ها نباید به سرزمین آبا و اجدادیشان باز گردند.
لاریجانی تصریح کرد: آنان فکر می کنند ملت فلسطین ساده اندیش است مگر مساله این ملت پارچه و پول است مساله آنان شرافت و غیرت است که قابل معامله نیست. با پول، شرافت و وابستگی به سرزمین را نمی توان معامله کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سازمان ملل تاکید دارد که آوارگان عرب حق دارند به سرزمین خود بازگردند در این راستا یک کمیسیون تشکیل شد ولی رژیم صهیونیستی در ادوار مختلف نگذاشته فلسطینی ها وارد سرزمین خود شوند و می گویند باید فکر سرزمین خود را از ذهن بیرون کنند.
لاریجانی تاکید کرد: آنان می گویند ما به شما کمک انساندوستانه می دهیم ولی وارد سرزمین تان نشوید؛ این سلاح هایی که بر سر مردم یمن ریخته می شود برای کجاست آنان از یک سو سلاح ها را بر سر مردم می ریزند و از سوی دیگر صحبت از مذاکره برای کمک انساندوستانه می کنند، این چه فضاحتی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طرح شرورانه معامله بزرگ قرن می خواهد عرق ملی را با چندرغاز پول معاوضه کند؛ این نشانه فشار آنان به ایران، مقاومت و حزب الله است و در کنارش دلقک هایی هستند که می خواهند این معامله را جوش دهند ولی موفق نمی شوند.
لاریجانی افزود: آنان با طرح معامله بزرگ قرن اهداف بزرگی را در منطقه دنبال می‌کنند، اما در این مسیر مطمئنا با مشکلاتی مواجه هستند و این به دلیل قدرت مقاومت در منطقه و تأثیرگذاری ایران است.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در فاصله 20 الی 30 سالی که سرپرستی انگلیس بر فلسطین محقق بود جمعیت یهودی‌ها در فلسطین از 6 درصد به یک سوم جمعیت این سرزمین یعنی 33 درصد رسید و یهودی‌های را از شهرهای کشورهای مختلف به این منطقه وارد کردند. 
وی ادامه داد: در فاصله‌ای که می‌خواستند سرپرستی را به سازمان ملل بدهند ابتدا شهرهایی که ساکنان یهودی در آنجا زیاد بودند را واگذار کردند و هر چه سلاح و امکانات داشتند به آنها دادند و اینگونه یهودیان صاحب قدرت شدند و در شهرک‌هایی که مسلمانان و یهودیان در آنجا زندگی می‌کردند را در اولویت قرار ندادند. 
لاریجانی خاطرنشان کرد: این یهودی‌ها به مسلمانان فشار آوردند و کشتار کردند و همانند موضوع دیریاسین آنها را قتل‌عامل کردند و بیش از 200 تا 300 نفر را قتل‌عام و چند هزار نفر را آواره کردند و این آوارگان به سمت مرزهای مختلف حرکت کردند. 
وی عنوان داشت: رهبران کشورهای اسلامی که این وضع را دیدند نیروهای خود را بسیج کردند برای اینکه در آن شبی که قرار بود سرپرستی به سازمان ملل واگذار شود و چند هزار نفر آواره‌ای که به مرزها آمده بودن به کمک مردم فلسطین بیایند و جنگ‌هایی رخ داد اما به هر حال آنان موضوع را پیش بردند. 
رئیس قوه مقننه یادآور شد: به طوری که کل جریان فلسطین که انگلیسی‌ها 30 سال برایش زحمت کشیده بودند تا این غده سرطانی را در آنجا بوجود بیاورند داشت از دستشان می‌رفت. 
وی اضافه کرد: انگلیسی‌ها دوباره یک فریب جدید را بوجود آوردند و این فریب جدید این بود که به رهبران کشورهای اسلامی که برای کمک به فلسطینی‌ها نیرو فرستاده بودند فشار آوردند و گفتند که ما هیچ سلاحی به شما نمی‌دهیم و اما در مقابل اگر شما آتش‌بسی را قبول کنید ما مشکلات فلسطین را حل می‌کنیم. 
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیسان کشورهای اسلامی و عربی همچون عراق، مصر، اردن و ... این موضوع را پذیرفتند و 4 هفته آتش‌بس دادند اما این آتش‌بس چه شد،‌ این آتش بس به عنوان یک زمان در اختیار اسرائیل قرار گرفت و در این مدت زمانی امکانات زیادی را از کشورهای غربی به اسرائیل سرازیر کردند و دیگر عده‌ای که در آنجا بودند با سلاح‌های اولیه با جریان اسرائیل مبارزه کنند. 
وی تصریح کرد: مشکل ما با 70 سال پیش فرق می‌کند، یک هوشیاری سیاسی در بین مسلمانان بوجود آمده این حرکت و راهپیمایی در فلسطین نمونه‌ای از این هوشیاری است.
لاریجانی بیان کرد: این زنده بودن ملت فلسطین را نشان می‌دهد؛ ‌این هوشیاری سیاسی در همه کشورهای اسلامی به ویژه در بین جوانان است.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شرایط رسانه‌ای بگونه ای شده که اینها مطلع هستند و نمی‌توان مثل گذشته سر آنها را کلاه گذاشت. هر کشوری از کشورهای اسلامی که بخواهد لغزشی داشته باشد و در کنار اسرائیل قرار گیرد مورد خشم ملت های مسسلمان قرار می گیرد و منزوی می شود.
لاریجانی اضافه کرد: در درون رژیم صهیونیستی شرایط مختلفی وجود دارد به طوری که هم اکنون یک پرسش مهم در داخل اسرائیل هست که آیا در حال نزدیک شدن به پایان رژیم صهیونیستی هستیم، چرا که یک جریان تندرو الان در اسرائیل بر سرکار است که هر رفتار نژادپرستانه‌ای را توصیه می‌کند و این باعث زدگی در داخل خود اسرائیل هم شده و حالت شکنندگی پیدا کرده‌اند. 
وی اضافه کرد: مساله فلسطین فقط یک محدوده نیست گرچه همین هم وظیفه اسلامی همه مسلمانان اقتضاء می‌کند که از مردم فلسطین دفاع کنند اما بدانیم مساله مربوط به امنیت کل کشورهای اسلامی مربوط است. 
رئیس قوه مقننه ادامه داد: امروز در منطقه دو جریان وجود دارد. یک جریان صلح‌طلبی بر محور آراء ملت‌ها که طراح آن ایران است. یک جریان شرارت‌آمیزی هم در منطقه است که با هر وسیله حتی استفاده از تروریست‌ها قصد جایگزینی شرارت به جای تمدن را دارد که این مثلث رژیم صهیونیستی و سعودی جریان را راهبری می‌کند. 
لاریجانی گفت: این مصاف یک مصاف سرنوشت‌ساز است و نتیجه آن این است که آنطور که خداوند نوید آن را به صابران و مجاهدان داده است و با حق طلبان است و باطل همچون کف روی آب از بین خواهد رفت. 
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد، ما با تحریم‌های خود علیه ایران نتایج آن را بدست آوردیم و رفتارهای ایران در منطقه عوض شد. اگر رئیس جمهور خودشیفته آمریکا با این حرف‌ها خود را راضی نگه داشته تا از تحقیر سایر کشورها در امان بماند در این خرسندی جاهلانه بماند. 
لاریجانی در ادامه خطاب به ترامپ گفت: آقای ترامپ نفوذ ایران در منطقه در پناه سرنیزه نیست بلکه در سایه مواضع مردمی و اسلامی نظیر حمایت از مردم فلسطین است که شما آن را درک نمی‌کنید. 
رئیس مجلس افزود: تصور می‌کنید با چند ژست مسخره و مانور تبلیغاتی و تلکه کردن اموال برخی کشورهای عربی و تشکیل ائتلاف‌های قلابی می‌توانید در مقابل حرکت مردم سالارانه منطقه ایستادگی کنید و همچنان حاکمان مترجع و خودکامه دست‌نشانده خود را نگه دارید؟ این اشتباه بزرگ شما است.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:346700!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)