28 ارديبهشت 1398 13:40:08
به خاطر حمایت از برگزاری روز نکبت فلسطینیان در لندن؛

جنبش مقاومتی حماس از نماینده بریتانیایی پارلمان انگلیس قدردانی کرد  


به خاطر حمایت از برگزاری روز نکبت فلسطینیان در لندن؛

جنبش مقاومتی حماس از نماینده بریتانیایی پارلمان انگلیس قدردانی کرد/ جرمی کوربین خطاب به حاکمان انگلیس: فروش سلاح به سران اسرائیل را متوقف کنید

شنبه 28 اردیبهشت 1398

روزنامه دیلی تلگراف انگلیس با انتشار خبری نوشت: جنبش حماس بعلت حمایت جرمی کوربین نماینده پارلمان انگلیس از برگزاری راهپیمایی روز نکبت فلسطینیان در این کشور از وی قدردانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه دیلی تلگراف انگلیس با انتشار خبری نوشت: جنبش حماس بعلت حمایت "جرمی کوربین" نماینده پارلمان انگلیس از برگزاری راهپیمایی روز نکبت فلسطینیان در این کشور از وی قدردانی کرد.

این نماینده انگلیسی بلافاصله پس از ارسال پیام همبستگی خود با مردم فلسطین و جنبش حماس، مورد انتقاد تند حکّام انگلیسی قرار گرفت.

به گزارش "سانچز" خبرنگار دیلی تلگراف، کوربین پیام خود را به منظور همبستگی با 4 هزار نفر حامی فلسطین و مشارکت کنندگان در راهپیمایی روز نکبت فلسطینیان در لندن، منتشر نموده است.

بر اساس پیامی که کوربین منتشر کرده، از مسولان صهیونیست اسرائیل خواسته شده تا جنایت های خود را علیه مردم فلسطین و بویژه ساکنان غزه متوقف کنند.

علاوه بر این، در متن پیام از حاکمان بریتانیا درخواست شده تا آنان معامله و خرید و فروش سلاح با سران اسرائیلی را ملغی نمایند.

گفتنی است، جرمی کوربین نماینده پارلمان انگلیس پیش از این نیز بخاطر برخی ارتباطات اش با گروه های مقاومتی فلسطینی که توسط اروپا و آمریکا و بریتانیا تروریست خوانده می شوند، مورد انتقاد بسیاری از سیاستمداران جهان و بریتانیا قرار گرفته بود.

حماس نیز طی ارسال نامه ای در پاسخ به این عمل ارزشمند کوربین از وی بخاطر مواضع اخلاقی و درست سیاسی که در راستای حقوق مردم فلسطین اتخاذ شد، تقدیر و تشکر نمود.

روز شنبه گذشته ، نزدیک به 4 هزار نفر در لندن به مناسبت همبستگی با روز نکبت فلسسطینیان درخیابان ها تجمع کرده و راهپیمایی کردند.

به گزارش قدسنا، جرمی برنارد کوربین، سیاست‌مدار اهل کشور بریتانیا است که از سال ۱۹۸۳ تاکنون، به عنوان نماینده حوزه انتخابیه ایزلینگتون شمالی (واقع در لندن) در پارلمان بریتانیا حضورداشته ‌است.

وی از ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۵ رهبری حزب کارگر و رهبر اپوزیسیون بریتانیا را بر عهده گرفته ‌است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:410700!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)