15 مرداد 1398 13:09:39
یک سیاستمدار مغربی : آمریکا از رباط به خاطر "معامله قرن" باج خواهی می‌کند

موضع مغرب درباره مسئله فلسطین هرگز تغییر نخواهد کرد  


یک سیاستمدار مغربی : آمریکا از رباط به خاطر "معامله قرن" باج خواهی می‌کند/ موضع مغرب درباره مسئله فلسطین هرگز تغییر نخواهد کرد

سه شنبه  15  مرداد  1398

یک سیاستمدار مغربی تاکید کرد آمریکا به سیاست چماق و هویج و همچنین باج خواهی در تعامل با پرونده موسوم به معامله قرن روی آورده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از خبرگزاری شهاب، "عبدالعزیز افتاتی" عضو دبیرخانه حزب عدالت و توسعه مغرب(کشوری عربی در شمال آفریقا) در واکنش به سفر اخیر جارید کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به مغرب گفت مواضع مغرب در قبال مسئله فلسطین ثابت است و هرگز تغییر نخواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد برخی طرف های عربی، مواضع مبهم و غیر شفافی درباره مسئله فلسطین اتخاذ می کنند، ولی برخی از آنها مواضع خود را علنا در قبال طرح آمریکایی(معامله قرن) اعلام می کنند.

وی افزود ایالات متحده آمریکا سیاست باج خواهی را در پیش گرفته است.

افتاتی تصریح کرد مغرب هرگز در دام آنچه معامله قرن خوانده می شود، نخواهد افتاد، فلسطینیان هم بر مخالفت خود با هر اقدام ناقص تاکید کرده و حتی به سمت رویارویی با اشغالگران اسرائیلی برای آزادی سرزمین فلسطین کشانده خواهند شد.

روزنامه "الیوم 24" مغرب نوشته بود طرح آمریکایی بر جایگزین کردن حقوق فلسطینیان با برخی منافع اقتصادی اصرار دارد که این مسئله واشنگن را واداشته درهای مغرب را بکوبد.

جارید کوشنر داماد و مشاور ترامپ و از بانیان اصلی طرح موسوم به معامله قرن هفته گذشته به مناطق اشغالی، اردن، مصر، عربستان و مغرب سفر  کرده بود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:424239!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)