29 خرداد 1397 23:34:00
در گفتگو با العالم؛

سفیر ایران در سوریه: وظیفه ما حمایت از مقاومت تا آزادی قدس است  


در گفتگو با العالم؛

سفیر ایران در سوریه: وظیفه ما حمایت از مقاومت تا آزادی قدس است

جمعه 18 خرداد 1397

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه تاکید کرد که وظیفه ما حمایت از مقاومت تا آزادسازی قدس شریف است.

العالم - سوریا

"جواد ترک آبادی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه در حاشیه شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس در گفت وگو با خبرنگار العالم در سوریه تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر دمشق بیانگر موضع ثابت سوریه در محور مقاومت مبنی بر مقابله با رژیم صهیونیستی، امپریالیسم و آمریکا است.

وی افزود: این موضع، تداوم موضع تاریخی حافظ اسد رئیس جمهور فقید سوریه است که اکنون بشار اسد رئیس جمهور سوریه آن را ادامه می دهد.

سفیر ایران تصریح کرد: این موضع که آن را در جریان راهپیمایی امروز شاهد هستیم؛ تداوم هم پیمانی، همیاری و همکاری با سوریه است.

وی افزود: این هم پیمانی، همیاری و همکاری با سوریه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در طول چهار دهه گذشته ادامه داشته است.

سفیر ایران تصریح کرد: این هم پیمانی تداوم دارد و پیروز است و امروز سوریه، روزهای پیروزی خود را سپری می کند. سوریه در برابر توطئه ای که صهیونیسم جهانی و اسرائیل علیه این کشور کشیدند، پیروز شد و این یپروزی، متعلق به محور مقاومت و دو کشور است.

ترک آبادی تصریح کرد: حمایت از مقاومت وظیفه ما است و جزئی از روح قانون اساسی ایران به شمار می رود.

وی افزود: این (حمایت از مقاومت) اعتقاد راسخ ما به مسائل برحق ملت ها در هرکجا، حق ملت فلسطین بر سرزمین و مقدسات خود و حق امت اسلامی بر قدس شریف است.

سفیر ایران گفت: ما به موضع خود تا آزادسازی مقدسات و اینکه ملت فلسطین در اتخاذ تصمیم و بازگشت فرزندانش به میهن خویش آزاد باشد، پایبند خواهیم ماند.

وی تاکید کرد: پیروزی هایی که در سوریه بدست می آید، پیروزی های بسیار مهم و تاریخی علیه توطئه های استکبار جهانی و آمریکا و اسرائیل است. این پیروزی ها دستاورد جدیدی برای مقاومت است که با توطئه ها در همه جا روبرو است.

ترک آبادی تاکید کرد: پیروزی های بدست آمده و پیروزی هایی که در آینده بدست می آید؛ تداوم مسیر آزادسازی قدس است.

 

شبکه العالم

لینک دانلود ویدئو

Parameter:347239!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)