3 آذر 1395 11:01:00
سی‌ام بهمن 1357 سفارت فلسطین در ایران، در ساختمان سفارت سابق اشغالگران فلسطین گشایش یافت

افتتاح سفارت فلسطین در تهران سی‌ام بهمن 1357  


سی‌ام بهمن 1357 سفارت فلسطین در ایران، در محل سابق سفارت رژیم اشغالگر قدس در ایران گشایش یافت.

در مراسم افتتاح سفارت فلسطین یاسر عرفات، رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین و حجت‌الاسلام سید احمد خمینی حضور داشتند.

در این روز وزارت امور خارجه ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد از این پس ایران هیچ گونه رابطه‌ای با اسرائیل نخواهد داشت. رادیوی  رژیم صهیونیستی نیز در تفسیری به این مناسبت گفت که حجم معاملات تجاری ایران و اسرائیل در زمان حکومت محمدرضا پهلوی به 300 میلیون دلار در سال بالغ می‌شد و اسرائیل بیش از نیمی از نیازهای نفتی خود را از ایران تأمین می‌کرد.

در این مراسم« یاسر عرفات » ، رهبر جبهۀ آزادی بخش فلسطین، حاج سید احمد خمینی و دکتر ابراهیم یزدی، معاون نخست وزیر در امور انقلاب، در حالی که گروهی از چریک های فلسطین از آنها محافظت می کردند، حضور داشتند.

ابراهیم یزدی در این مراسم گفت: امروز برای ما مسلمانان روزی بسیار حساس و تاریخی است . از زمانی که تجاوز گران و اشغالگران انگلیسی و صهیونیست ها سرزمین مقدس ما مسلمانان را اشغال کردند و برادران فلسطینی ما را از سرزمینشان اخراج کردند، قلب میلیونها میلیون مسلمان جهان در دلهایشان لرزید . در سال های 1325  و 1326 پس از آغاز جنگ، رهبران ما درخواست داوطلب برای اعزام به فلسطین نمودند. از آن روز زمانی طولانی گذشته، زمانی که می گفتند استعمار گران خارجی امپریالیسم و صهیونیسم هر گز شکست نخواهند خورد . شما مردم با فداکاری ها و نثار خون های پاک خودتان ، نه تنها بزرگ ترین قدرت جهانی را به زانو در آوردید، بلکه بزرگ ترین پایگاه های آنها را در هم شکستید . امروز شاهد ثمرۀ این مجاهدت ها هستید، به طوری که برادران فلسطینی ما در کنار شما قرار گرفته اند .

حاج سید احمد آقا خمینی هم در این مراسم گفت : من به نمایندگی از طرف حضرت آیت الله امام خمینی، پیروزی ملت ایران را به تمام ملت تبریک عرض می کنم . مبارزات ما، تنها به آزادی ایران خاتمه پیدا نمی کند . ما تا آزادی تمام سرزمین های اسلامی به مبارزات خود ادامه می دهیم ...

 

Parameter:222652!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار