15 دي 1397 14:47:14

زخمی‌شدن ده‌ها فلسطینی در اولین راهپیمایی بازگشت سال ۲۰۱۹  


زخمی‌شدن ده‌ها فلسطینی در اولین راهپیمایی بازگشت سال ۲۰۱۹

رسانه‌های فلسطینی از زخمی‌شدن ده‌ها فلسطینی در چهل و یکمین جمعه راهپیمایی بازگشت در مرزهای شرقی غزه خبر دادند.

۱۴ دی ۱۳۹۷

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، هزاران شهروند فلسطینی عصر امروز در چهل و یکمین جمعه راهپیمایی بازگشت در مرزهای شرقی غزه که اولین راهپیمایی بازگشت در سال جدید میلادی است، شرکت کردند.

بر اساس این گزارش نظامیان صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان به‌صورت گسترده به‌سمت آنها گازهای اشک‌آور و گلوله جنگی شلیک کردند که در پی آن ده‌ها تن زخمی شدند.

راهپیمایی امروز با نام "مقاومت در برابر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی" نام گرفته و هیئت عالی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره پیش از این از شهروندان خواسته است که عصر امروز جمعه مشارکت پرشوری در راهپیمایی امروز داشته باشند.

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت بر اهمیت تحریم رژیم صهیونیستی و مقابله با عادی‌سازی روابط با اسرائیل از طریق اتخاذ راهبردی ملی و عربی روشن تأکید کرد.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه 30 مارس 2018 (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند. آن‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود. از آن زمان تاکنون بیش از 240 فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و بیش از 24 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:380892!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)