26 مرداد 1398 09:32:36

خشم دمکرات ها از مانع تراشی تل آویو برای ورود دو نماینده کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی  


خشم دمکرات ها از مانع تراشی تل آویو برای ورود دو نماینده کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی

جمعه 25 مرداد 1398

تهران- ایرنا- اقدام صهیونیست ها در جلوگیری از ورود دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی خشم و انتقاد شدید مقام های ارشد حزب دموکرات آمریکا را به دنبال داشته است.

خبرگزاری د. پ. آ. آلمان از خشم مقام های ارشد حزب دموکرات آمریکا به دلیل رفتار بی سابقه رژیم صهیونیستی با دو نماینده کنگره از این حزب خبر داد.
بر این اساس، شماری مقام های دمکرات با انتقاد شدید از جلوگیری رژیم صهیونیستی از ورود "ایلهان عمر" و "رشیده طلیب" دو نماینده مسلمان از حزب دمکرات آمریکا به سرزمین های اشغالی، خواهان تجدید نظر هر چه سریعتر این رژیم در خصوص این تصمیم شدند.
«استنی هویر» رئیس فراکسیون دمکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست در مورد این «اقدام بی سابقه» تجدید نظر کند.
همچنین «چاک شومر» رئیس فراکسیون دمکرات ها در مجلس سنا هشدار داد که ممنوعیت سفر نمایندگان آمریکایی به تل آویو روابط دو جانبه و حمایت از صهیونیست ها در آمریکا را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
نتانیاهو علت جلوگیری از سفر این دو نماینده مسلمان آمریکایی به اراضی اشغالی را حمایت آنان از قانون تحریم رژیم صهیونیستی در کنگره عنوان کرده است.
رژیم اسرائیل برای حضور این دو نماینده دمکرات کنگره آمریکا در سرزمین های اشغالی، تدابیر ویژه امنیتی اتخاذ کرده است؛ به طوری که جلسه محرمانه ای در دفتر نتانیاهو نخست وزیر این رژیم برگزار شده تا درباره ورود این نماینده ها به سرزمین های اشغالی با وجود مواضع ضد اسرائیلی آنها تصمیم گیری شود.
با این حال و به گفته برخی منابع، این رژیم به پلیس اعلام کرده که مانع ورود آنها به سرزمین های اشغالی نشوند؛ اما از پیوستن مسئولان فلسطینی به این نمایندگان کنگره آمریکا جلوگیری کنند تا این دیدار به روابط اسرائیل با حزب دمکرات آسیب نزند.
"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا پیشتر به مشاورانش گفته بود که رژیم صهیونیستی باید مانع ورود دو نماینده مسلمان مجلس نمایندگان به سرزمین‌های اشغالی شود.
وی معتقد است که  نتانیاهو باید از قانون ضد تحریم اسرائیل استفاده کرده و مانع از ورود ایلهان عمر نماینده دمکرات ایالت مینه سوتا و رشیده طلیب نماینده دمکرات ایالت میشیگان به سرزمین‌های اشغالی شود.
این در حالی است که طلیب و عمر هدف از سفر خود به سرزمین های اشغالی را دیدار با نمایندگان و مقام های فلسطینی عنوان کرده و از درخواست دیدار با مقام های صهیونیست  که معمولا در سفر مقام های آمریکایی به منطقه انجام می گیرد، خودداری کرده اند.
 کنست رژیم صهیونیستی سال ۲۰۱۷ قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن، هر فرد خارجی که از تحریم اسرائیل حمایت کند از ورود به سرزمین‌های اشغالی منع می‌شود.
از سوی دیگر، دمکرات‌های کنگره آمریکا تهدید کرده‌اند در صورتی که رژیم صهیونیستی ورود عمر و طلیب به سرزمین‌های اشغالی را ممنوع کند، دیگر اعضای دمکرات نیز سفر برنامه ریزی شده خود را که با حمایت "آیپک" (لابی صهیونیستی در آمریکا) صورت می‌گیرد، لغو خواهند کرد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:425779!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)