28 مرداد 1398 12:43:09
رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج از اراضی فلسطینی تاکید کرد:

تنها راهکار فلسطینیان برای آزادی سرزمینشان مقاومت است  


رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج از اراضی فلسطینی تاکید کرد:

تنها راهکار فلسطینیان برای آزادی سرزمینشان مقاومت است

دوشنبه  28  مرداد  1398

ماهر صلاح: آزادی فلسطین، فقط با مقاومت و مقابله با توطئه دشمن صهیونیستی محقق می شود. نبرد ما نیز در مقابله با این توطئه جانانه خواهد بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از پایگاه خبری شهاب نیوز، "ماهر صلاح" رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج، طی یک گفتگوی تلویزیونی عنوان کرد: جنبش حماس وطن جایگزین را نمی پذیرد و هدف آوارگان فلسطینی بازگشت به فلسطین و همچنین بازگشت به وطن اصلی خود است.

صلاح تصریح کرد: آزادی فلسطین، فقط با مقاومت و مقابله با توطئه دشمن صهیونیستی محقق می شود. نبرد ما نیز در مقابله با این توطئه جانانه خواهد بود.

وی ضمن ابراز مخالفت با تصمیم وزیر کار لبنان در حق کارگران فلسطینی تاکید کرد: هیچ فلسطینی نمی تواند وطن خود را فراموش کند. مسیر ما تنها بازگشت به فلسطین است و هر دولتی که یک فلسطینی را باری بر روی دوش خود می داند، بایستی برای بازگرداندن او به وطنش "فلسطین" اقدام کند.

رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج از اراضی فلسطینی در ادامه اشاره کرد: طرح صهیونیستی-آمریکایی معامله قرن، "حقِ بازگشت، قدس و آوارگان فلسطینی" را هدف گرفته و این حق هر فلسطینی است که از سرزمین خود دفاع کرده و برای آزادی سرزمین اش بجنگد.

 

 

صلاح همچنین خطاب به کشورهای اسلامی و عربی تاکید کرد: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت است و آن کسانی که به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند جایگاهی در بین امت ما ندارند.

وی با تاکید براینکه رژیم اشغالگر صهیونیستی پایه و اساس شرارت در منطقه است،افزود: ملت ما نمی پذیرد رژیم جعلی صهیونیستی وارد منطقه مان شود، بایستی کشورهای عربی با طرح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و با دست مصافحه کننده با دست نتانیاهو که آغشته به خون فلسطینیان است، مقابله کنند.

رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج تصریح کرد: حماس در روابط خود محدود نیست و با ایران، قطر، روسیه، لبنان، مصر، مراکش و حتی با اروپایی ها رابطه دارد گرچه هنوز در سطح رسمی نیست.

صلاح در ادامه عنوان کرد: حماس شبکه جدیدی از روابط سیاسی ایجاد کرده. ضمن اینکه روابط ما با کشور ایران روابطی دیرینه و قدیمی است و این کشور از ما حمایت مالی و نظامی می کند و این موضوعی است که هیچ کشور دیگری نمی تواند آن را انجام دهد.

رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج در پایان سخنان خود با بیان اینکه اعتقاد کشورهای عربی به راهکار سازش با دشمن صهیونیستی است، تصریح کرد: تنها راهکار ما برای موضوع فلسطین مقاومت است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:426260!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)