12 دي 1395 23:32:00
در دیدار وزیر امور خارجه سوریه؛

لاریجانی: ایران در میدان مقاومت همواره در کنار ملت سوریه خواهد بود  

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در میدان مقاومت و عرصه‌های مختلف سیاسی همواره در کنار ملت سوریه بوده و در آینده نیز بر حمایت‌های خود ادامه می‌دهد ، تاکید کرد: در نهایت ملت سوریه، پیروز این میدان خواهند بود.

 


«علی لاریجانی» امروز -یکشنبه- در دیدار «ولید معلم» وزیر امور خارجه سوریه با بیان این مطلب، افزود: سوریه در خط مقدم مقاومت در برابر تروریسم و صهیونیسم است و از نظر سیاسی رفتار رهبری و حکومت سوریه برای حل سیاسی بحران، بسیار سنجیده بوده است.
لاریجانی در ابتدای این دیدار ضمن تبریک پیروزی‌های دولت، ارتش و مردم سوریه در مبارزه با تروریست‌ها و آزادسازی شهر حلب گفت: پیروزی‌های به دست آمده نشان دهنده مقاومت و پایداری مردم، نیروهای مقاومت و ارتش سوریه است که در نهایت به شکست تروریست‌ها انجامید و در حال حاضر شرایط خوبی برای بازگرداندن ثبات و امنیت سوریه فراهم شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با مهم ارزیابی کردن راه‌ حل سیاسی بر مبنای گفت وگوی سوری- سوری، حضور تروریست‌های داعش و جبهه‌النصره در سوریه را در تعارض با صلح و امنیت سوریه و منطقه خواند.
لاریجانی با اشاره به اهمیت مذاکرات صلح ، این مذاکرات برای رسیدن به ثبات و امنیت پایدار سوریه دانست و بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران، سوریه و روسیه می توانند با برنامه ریزی و وحدت رویه، در این راستا گام‌های مهمی بردارند.
وی خاطر نشان کرد: ضرورت مقابله با تروریسم، تمرکز بر راه‌حل سیاسی و توجه به ابعاد انسانی تحولات سوریه حائز اهمیت است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با مهم ارزیابی کردن اجلاس آستانه – قزاقستان- آن را اقدامی برای دستیابی به راه حل سیاسی و صلح پایدار در سوریه خواند.
لاریجانی همچنین بر ضرورت کنترل مرزهای سوریه و ضرورت تعهد در جلوگیری از تردد تروریست‌ها تأکید کرد. 

**پیروزی حلب، پیروزی مشترک همه ما علیه تروریسم
«ولید معلم» وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار با اشاره به پیروزی‌های اخیر گفت: پیروزی حلب، پیروزی مشترک همه ما علیه تروریسم و نشان‌دهنده عظمت و توانمندی محور مقاومت و اهمیت این محور در مبارزه با تروریسم است.
وی افزود: باید تلاش‌های گسترده‌ای در سطح جهان اسلام و کشورهای منطقه برای مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه از طریق وحدت بین مسلمانان صورت گیرد.
وزیر امور خارجه سوریه در پایان این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه، از حمایت‌های ایران و روسیه از دولت و ملت سوریه در مسیر مبارزه با تروریسم، تقدیر و تشکر نمود و بر ضرورت هماهنگی و همکاری بیشتر در این زمینه تأکید کرد.
وزیر امور خارجه سوریه گفت: اگر اراده‌ی جدی بین‌المللی در مبارزه با تروریسم وجود داشته باشد، در کمتر از یک سال ریشه تروریسم در سوریه خشکانده خواهد شد.

تاریخ خبر: 12/10/1395

 

Parameter:223440!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)