5 مرداد 1398 11:17:08
واکنش رسانه های اسرائیلی به تصمیم ابومازن:

روابط اسرائیل و تشکیلات خودگردان تغییر نمی کند/تصمیم ابومازن تنها جوهر روی کاغذ است  


واکنش رسانه های اسرائیلی به تصمیم ابومازن:

روابط اسرائیل و تشکیلات خودگردان تغییر نمی کند/تصمیم ابومازن تنها جوهر روی کاغذ است

شنبه 05 مرداد 1398

رسانه های اسرائیلی در واکنش به تصمیم اخیر ابومازن برای توقف همکاری با اسرائیل را تکراری دانسته و تاکید کردند چنین تصمیماتی در گذشته نیز اتخاذ شده و هیچگاه اجرایی نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه صهیونیستی هاآرتض در واکنش به تصمیم اخیر ابومازن در خصوص توقف اجرای توافقات امضا شده با رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ابومازن از سال 2015 تصمیم دارد اجرای توافقات امضا شده با اسرائیل را متوقف کند اما چنین مساله تا کنون محقق نشده است.

جاکی خوری تحلیلگر این روزنامه عبری زبان گفت: تصمیم گیری برای توقف اجرای توافقات میان تشکیلات خودگردان و اسرائیل از سوی ابومازن اقدامی دراماتیک است.

وی افزود: مانند چنین تصمیماتی از سال 2015 اتخاذ شده اما مساله اصلی اجرای آن است، ابومازن قصد دارد برای شرکت در مراسم تدفین رئیس جمهور فقید تونس از رام الله خارج شود در حالی که همین مساله به هماهنگی با اسرائیل نیاز دارد.

همچنین الیور لیوی تحلیلگر روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت نیز در این باره گفت: اعلام چنین تصمیمی توسط ابومازن چیز جدیدی نیست و در گذشته نیز چنین تصمیمات مشابهی اتخاذ کرده اما تنها در حد جوهر روی کاغذ باقی مانده و اجرایی نشده است.

وی تاکید کرد ارزیابی های مسئولان فلسطینی آن است که این بار نیز مانند گذشته هیچ گونه تغییری در روابط تشکیلات خودگردان و اسرائیل به وجود نخواهد آمد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:422369!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)