14 شهريور 1398 01:54:12

فراخوان گروه‌های فلسطینی برای مقابله با اقدام تحریک‌آمیز نتانیاهو  


فراخوان گروه‌های فلسطینی برای مقابله با اقدام تحریک‌آمیز نتانیاهو

گروه‌های فلسطینی بر ضرورت مقابله با اقدام تحریک‌آمیز نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، در پی تصمیم بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به شهر الخلیل در کرانه باختری، گروه‌های فلسطینی خواستار تجمع فلسطینیان و مقابله با این اقدام تحریک آمیز نتانیاهو شده‌اند.

نظامیان رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه به منظور فراهم کردن مقدمات برای سفر نتانیاهو به الخلیل مراکز خرید در محله قدیمی شهر الخلیل را بسته و همه مدارس را تخلیه کردند. 

جهاد اسلامی: نتانیاهو به دنبال جبران شکستش در بیروت است

خالد البطش عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد  اسلامی فلسطین تهدیدات نخست‌وزیر رژیم صهیونستی را محکوم کرد و این اقدام تحریک‌آمیز وی را بخشی از تبلیغات انتخاباتی او برای پیروزی و فرار از محاکمه‌ها در پرونده‌های فساد مالی و اداری دانست.

وی بر ضرورت مقابله با اقدامات نتانیاهو تاکید کرد و از شهروندان فلسطینی در الخلیل و کرانه باختری خواست که عصر امروز برای جلوگیری از هتک حرمت به مقدسات مسلمانان تجمع کنند.

البطش تاکید کرد که این اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی بخشی از روند یهودی سازی مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس و الخلیل است و باید با همه امکانات موجود با این اقدامات مقابله کرد تا نتانیاهوی جنایتکار نتواند به مقدسات مسلمانان بی حرمتی کند.

این رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین اظهار داشت: شکی نیست که تلاش نتانیاهو برای ورود به الخلیل در راستای جبران شکستش در تجاوز به بیروت و واکنش حزب الله به این تجاوز صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر طلال ابوظریفه عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادسازی فلسطین گفت که تصمیم نتانیاهو برای سفر تحریک آمیز به الخلیل تلاش برای مشروعیت بخشی به ادامه حملات به حرم ابراهیمی و ادامه شهرک‌سازی است.

تاکید حماس بر ضرورت مقابله با نتانیاهو

از سوی دیگر جنبش حماس از شهروندان الخلیل خواست که با بنیامین نتانیاهو مقابله کنند. 

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد: بار دیگر سران رژیم اشغالگر صهیونیستی برای هتک حرمت به حرم ابراهیمی خود را آماده می‌کنند تا در آستانه رقابت‌های انتخاباتی عطش شهرک‌نشینان صهیونیست برای تجاوز به مقدسات اسلامی را برطرف نند. 

جنبش حماس افزود: ما امروز در مرحله ای از درگیری هستیم که سران رژیم اشغالگر صهیونیستی به سمت یهودی‌سازی کرانه باختری پیش می‌روند و این رؤیایی هست که آنها از دیرباز در کرانه باختری در سر می‌پرورانند.

این جنبش تاکید کرد که مقابله با نقشه‌های رژیم صهیونیستی راهی به جز مقاومت ندارد و این مقاومت است که می‌تواند شهرک‌نشینان را از سرزمین‌های فلسطین بیرون براند.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:428662!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)