26 شهريور 1398 13:01:38
کارشناس امور عربی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت؛

پیروزی نتانیاهو در انتخابات، لبخند رضایت بن سلمان و السیسی را به همراه خواهد داشت  


کارشناس امور عربی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت؛

پیروزی نتانیاهو در انتخابات، لبخند رضایت بن سلمان و السیسی را به همراه خواهد داشت

سه شنبه 26 شهریور 1398

یک نویسنده صهیونیست با انتشار مطلبی نوشت: اکنون جهان عرب توجه خود را به سوی انتخابات اسرائیل متمرکز کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عربی 21، یک نویسنده صهیونیست با انتشار مطلبی نوشت: اکنون جهان عرب توجه خود را به سوی انتخابات اسرائیل متمرکز کرده است.وی معتقد است که "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور مصر و همچنین "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی تمایل دارند تا "بنیامین نتانیاهو" همچنان به عنوان نخست رژیم اسرائیل به کار خود ادامه دهد.

"سمدار بیری" نویسنده صهیونیست با انتشار مقاله خود در پایگاه اینترنتی-خبری یدیعوت آحرونوت می نویسد: این دوره از انتخابات اسرائیل بمانند دوره های قبل، بدون دخالت حاکمان کشورهای عربی برگزار می شود. هیچگونه تماس تلفنی میان حاکمان عربی و نتانیاهو برقرار نشده است.

حتی برای بازدید از پایتخت کشورهای عربی نیز از او (طی چندماه گذشته) دعوت نشد!

این کارشناس امور جهان عرب ادعا می کند که تاکنون هیچ دیدار انتخاباتی و تبلیغاتی میان مسئولان سیاسی اسرائیل (بویژه حزب لیکود) و مسئولان کشورهای عربی برای تبلیغات حزب اسرائیلی صورت نگرفته است.

با این حال سفرای دو کشور اردن و مصر به طور پیوسته از سفارتخانه هایشان در تل آویو گزارشاتی را درباره وضعیت کنونی نتانیاهو و اینکه او اکنون در بهترین وضعیت رای گیری قرار دارد، ارسال می کنند.

بیری که از روابط خوبی با مسئولان کشورهای عربی برخوردار است، تاکید دارد که اعراب این نکته را به خوبی می دانند که انتخابات اسرائیل گنجینه اسرار نیست که بسیاری از حقایق در آن پنهان باشد البته این امکان وجود دارد که در آخرین لحظات شاهد یک انقلاب انتخاباتی باشیم و آرا در عرض چند دقیقه به نفع یک نامزد انتخاباتی تغییر کند.

وی در رابطه با ارتباطات نتانیاهو و السیسی نیز می افزاید: نتانیاهو نزد "دونالد ترامپ" رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به نفع السیسی رئیس جمهور مصر عمل کرده است.وی حتی به السیسی اجازه داده تا برخی از توافقات میان تل آویو و قاهره را نقض کند تا از این طریق السیسی نیروهای ارتش مصر را به صحرای سینا وارد کند.

بیری در رابطه با ارتباط اردنی ها با تل آویو معتقد است که پس از اظهارنظرهای نتانیاهو درباره دره اردن، بحر المیت و کرانه باختری واکنش های منفی از کاخ هاشمی در اردن به گوش رسید آنان به دنبال آن هستند تا با نخست وزیر جدید درباره اینگونه قضایا مذاکره کنند و ابعاد همکاری امنیتی و اطلاعاتی را میان دو طرف مورد بررسی قرار دهند.

نویسنده روزنامه یدیعوت آحرونوت اشاره می کند: در صورتی که نتانیاهو در انتخابات پیروز شود وضعیت بسیار خوشحال کننده و آرامش بخشی برای سعودی ها فراهم می شود، چراکه در این صورت شرایط برای ادامه همکاری های دو طرف در مبارزه با جمهوری اسلامی ایران محیا می شود.آن ها در این حد با یکدیگر اشتراک نظر دارند که حتی از گمانه زنی ها در رابطه با دیدار قریب الوقوع ترامپ و روحانی بسیار نگران به نظر می رسند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:430059!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)