14 آذر 1395 15:20:00
کواکبیان در نشست اتحادیه بین المجالس در واکنش به اظهارات نماینده پارلمان عربی

ایران در حمایت از فلسطین و تمامیت ارضی کشورهای عربی پیشتاز است  

عضو گروه بین المجالس جمهوری اسلامی ایران، گفت: دخالت برخی کشورهای منطقه باعث تشدید اوضاع در این کشورها و تحمیل هزینه های جدی برای ملت های منطقه شده، حال کشورهایی این ادعاها را علیه ایران مطرح می کنند که به دفعات متعدد در اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران شرکت داشته اند.

 


مصطفی کواکبیان عضو گروه بین المجالس جمهوری اسلامی ایران در یکصد و سی و پنجمین نشست اتحادیه بین المجالس جهان، در واکنش به اظهارات و ادعای اعضای هیأت پارلمان عربی، گفت: امروز، نماینده پارلمان عربی ادعای بی پایه ای را درباره دخالت ایران در امور داخلی دیگر کشور مطرح کرد، بر خلاف این ادعا، جمهوری اسلامی در حمایت از مردم فلسطین، دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورهای عربی و کمک به آنها در مبارزه با گروه های تروریستی از قبیل داعش پیشتاز بوده است.

وی ادامه داد: متأسفانه هم اکنون شاهد دخالت آشکار سیاسی و نظامی برخی کشورهای منطقه در امور داخلی عراق، سوریه و یمن هستیم، دخالت این کشورها باعث تشدید اوضاع در این کشورها و تحمیل هزینه های جدی برای ملت های منطقه شده، کشورهایی که این ادعاها را علیه ایران مطرح می کنند به دفعات متعدد در اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران شرکت داشته اند. نمونه بارز آن حمایت آنها از دیکتاتور عراق صدام حسین در جنگ علیه ایران بود، جنگی که منجر به کشته و زخمی شدن صدها هزار ایرانی شد، حمایت آنها از صدام منجر به گستاخی بیشتر صدام از حمله در حمله و اشغال کویت شد. 

کواکبیان افزود: به اعتقاد ما طرح این ادعاهای بی اساس باعث انحراف افکار عمومی از خطرات جدی از جمله تهدیدات رژیم صهیونیستی در منطقه و دخالت آشکار و گسترده قدرت های غربی می شود، سیاست اصولی جمهوری اسلامی همواره مبتنی بر اصل عدم مداخله در امور داخلی دیگران و همزیستی مسالمت آمیز و برادرانه با کشورهای منطقه بوده است. 

عضو گروه بین المجالس جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: ما همیشه تلاش کرده ایم که روابط خوب و دوستانه همسایگی را با همسایگانمان از جمله در خلیج فارس توسعه ببخشیم و تنش را از منطقه مان حذف کنیم. ما بار دیگر بر علاقه و دعوتمان برای گفتگو با رویکرد رفع سوءتفاهمات و احیای روابط دوستانه ای که مردمانمان در طول تاریخ از آن بهره بردهاند، تاکید می نماییم.


سه‌شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

 

Parameter:222752!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)