27 مرداد 1398 10:55:00
دفتر سیاسی دفاع از اراضی فلسطینی و مقامت در برابر شهرک سازی ها؛

ضمن هشدار به موسسه های حقوقی خارجی و داخلی/ تل آویو دوربین های امنیتی در کرانه باختری را افزایش می دهد  


دفتر سیاسی دفاع از اراضی فلسطینی و مقامت در برابر شهرک سازی ها؛

ضمن هشدار به موسسه های حقوقی خارجی و داخلی/ تل آویو دوربین های امنیتی در کرانه باختری را افزایش می دهد

یکشنبه 27 مرداد 1398

رژیم صهیونیستی فعالیت های خود برای شهرک سازی ها در منطقه کرانه باختری و همچنین قدس اشغالی را وسعت بخشیده و در حال نصب دوربین های امنیتی در این منطقه است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) دفتر سیاسی دفاع از اراضی فلسطینی و مقامت در برابر شهرک سازی (وابسته با سازمان آزدی بخش فلسطین) گزارش داد که رژیم صهیونیستی فعالیت های خود برای شهرک سازی ها در منطقه کرانه باختری و همچنین قدس اشغالی را وسعت بخشیده و در حال مصب دوربین های امنیتی در این منطقه است.

این دفتر در ادامه گزارش هفتگی خود تاکید کرد: آنچه که نامش را کمیته برنامه ریزی و مسکن سازی اسرائیلی نام نهاده اند اخیراً با ساخت 641 واحد مسکونی برای صهیونیست های اشغالگر موافقت کرده است.

پیشتر،کمیته برنامه ریزی و ساخت و ساز رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی اعلام کرده بود که با دو طرح شهرک سازی برای ساخت 641 واحد مسکونی در مناطق اطراف بزرگراه الخلیل در قدس اشغالی موافقت کرده است.

شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز خبر داد طرح اول در اطراف منطقه "تلبیوت" در غرب بزرگراه الخلیل و در امتداد خط آهن شهری و شرق جاده "بیت لحم" اجرا می شود در حالی که طرح دوم در منطقه شعاری صهیون در اطراف جاده الخلیل ساخته خواهد شد.

بر اساس اعلام این رسانه عبری زبان این طرح شامل ساخت خانه های مسکونی، ساختمان های صنعتی، مراکز درمانی و کنیسه یهودیان می شود.

ساخت این واحدهای مسکونی در چارچوب شهرک سازی در اراضی اشغالی محسوب شده و با تمام اصول بین المللی و منشور ملل متحد در تعارض است، مقامات اشغالگر رژیم صهیونیستی در حالی اقدام به تصویب ساخت واحدهای مسکونی جدید نموده اند که قطعنامه های متعددی علیه پروژه شهرک سازی اسرائیل صادر شده و از این رژیم خواسته شده ضمن تخریب این ساختمان ها روند شهرک سازی را متوقف نماید اما اسرائیل تا کنون به این درخواست بین المللی بی توجهی کرده است.

آخرین بار شورای امنیت سازمان ملل متحد در 23 دسامبر سال 2017 قطعنامه 2334 را علیه رژیم صهیونیستی صادر کرد و خواستار توقف کامل و فوری شهرک سازی در کرانه باختری و قدس اشغالی شد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:426003!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)