15 تير 1397 20:26:18

حزب الله: آمریکا و اسرائیل در جنوب سوریه شکست سختی خورده اند  


حزب الله:

آمریکا و اسرائیل در جنوب سوریه شکست سختی خورده اند

تاریخ خبر: 1397/04/15

بیروت-ایرنا- رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: رخدادهای جنوب سوریه دستاورد بزرگی برای ارتش سوریه و همپیمانان آن و شکست سختی برای آمریکا و اسرائیل و متحدان آنها بوده است.

به گزارش ایرنا شیخ «علی دعموش» امروز (جمعه) در اظهارنظری با بیان این مطلب گفت: نقشه آمریکا و اسرائیل در سوریه در مقابل ایستادگی و دستاوردهای محور مقاومت در حال فروپاشی است.
وی، رژیم صهیونیستی را نخستین بازنده تحولات اخیر در جنوب سوریه دانست و گفت: اسرائیل به شکست خود در حمایت از بقای تروریست ها در این منطقه اقرار کرده است.
از چند هفته پیش نیروهای ارتش سوریه با حمایت نظامیان روسیه، عملیات بازپس گیری مناطق جنوبی سوریه به ویژه شهر درعا را آغاز کردند و این نبردها هنوز هم ادامه دارد.
شهر درعا که ناآرامی های هفت سال پیش در سوریه از آنجا آغاز شد، یکی از مراکز تمرکز مخالفان و گروه های مسلح است.
دعموش گفت: اسرائیل و تروریست های مسلح و همپیمانان منطقه ای و جهانی آنها تلاش کردند که توافق آتش بس امضا شده در سال 1974 را از بین ببرند و با تغییر در وضعیت منطقه گروه های مسلح را بر مرزها و مناطق مرزی مسلط کنند. بر این اساس تروریست ها با حمایت و پشتیبانی ارتش سوریه در این مناطق مستقر شدند. 
وی افزود: پس از شکست جنگ علیه سوریه، آنها در استمرار این وضعیت ناکام شدند و نتانیاهو چند روز پیش خواستار پایبندی به توافق آتش بس سال 1974 و اجرای بندهای آن مبنی بر ترک مخاصمه بین ارتش های اسرائیل و سوریه شد.
مقام ارشد حزب الله، سخنان نتانیاهو را اقرار ضمنی به شکست و تسلیم شدن و ناتوانی او در برابر اراده سوریه در بسط حاکمیت خود در جنوب این کشور عنوان کرد.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:351088!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)