12 مرداد 1398 08:24:00

رسانه صهیونیستی: تل‌آویو در کنار گذاشتن ترکیه از پروژه اف - 35 نقش داشت  


رسانه صهیونیستی: تل‌آویو در کنار گذاشتن ترکیه از پروژه اف - 35 نقش داشت

 جمعه 11 مرداد 1398 

یک رسانه رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم در تصمیم‌گیری آمریکا مبنی بر کنار گذاشتن ترکیه از برنامه تولید جنگنده اف-35 نقش داشته است.

یک رسانه رژیم صهیونیستی مدعی شد که تل‌آویو به‌خاطر ترس از قدرت گرفتن ارتش ترکیه، برای خروج آنکارا از برنامه تولید جنگنده اف-۳۵ لابی‌گری کرده است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی «جویش نیوز»، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام کرد پس از اقدام «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه برای خرید سامانه موشکی روسی اس-۴۰۰، تل‌آویو تلاش کرده آمریکا را متقاعد کند این کشور را از برنامه تولید جنگنده اف-۳۵ کنار بگذارد.

این روزنامه اذعان کرد چنین اقدامی به خاطر ترس رژیم صهیونیستی از درز اطلاعات مربوط به این جنگنده، به کشورهای منطقه انجام شده است.

برخی مقامات آمریکایی نیز پیش‌تر اعلام کردند نگران هستند که مالکیت همزمان سامانه اس-۴۰۰ و جنگنده اف-۳۵ توسط ترکیه موجب شود این کشور بتواند شناسه راداری اف-۳۵ را در سامانه اس-۴۰۰ تعریف کند و سپس روسیه نیز از این ارتقاء بهره‌مند شود.

رژیم صهیونیستی ۵۰ فروند جنگنده اف-۳۵ از آمریکا خریداری کرده است که تا کنون ۱۶ فروند آن را تحویل گرفته است. این رژیم همچنین حق ایجاد اصلاحات بر روی این جنگنده را دارد.

ترکیه با رد این ادعا که مالکیت سامانه اس-۴۰۰ تهدیدی برای جنگنده‌های ساخت آمریکا محسوب می‌شود از واشنگتن خواسته است در تصمیم خود برای خارج کردن آنکارا از برنامه ساخت اف-۳۵ تجدید نظر کند.

 

العالم

خبرگزاری مهر

Parameter:423707!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)