16 مرداد 1398 10:40:00

41 نماینده دموکرات کنگره به سرزمین‌های اشغالی سفر کردند  


41 نماینده دموکرات کنگره به سرزمین‌های اشغالی سفر کردند

سه شنبه 15 مرداد 1398

41 نماینده دموکرات کنگره در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی سفر کردند تا با مقامات ارشد این رژیم دیدار کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، 41 نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با سفر به سرزمین‌های اشغالی، حمایت قاطع خود از رژیم تل‌آویو را اعلام کردند.

این سفر توسط کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل هماهنگ شده و رهبری این گروه را «استنی هویر» رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا بر عهده دارد.

این گروه از نمایندگان کنگره که روز دوشنبه وارد تل‌آویو شدند،‌ قرار است با مقامات ارشد رژیم صهیونیستی از جمله «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «بنی گانتز» رهبر مخالفان کابینه اسرائیل دیدار کنند.

بر اساس گزارش‌ها،‌ این نمایندگان دموکرات با «محمود عباس»‌رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار می‌کنند.

این 41 نماینده دموکرات کنگره از مرز سرزمین‌های اشغالی با لبنان و سوریه بازدید خواهند کرد و دیدار از سامانه گنبد آهنین نیز در برنامه این نمایندگان قرار دارد.

رژیم صهیونیستی میلیاردها دلار در سامانه دفاع موشکی خود سرمایه‌گذاری کرده اما همچنان در مقابل موشک‌هایی که از نوار غزه شلیک می‌شود آسیب پذیر است.

سفر این نمایندگان کنگره به سرزمین‌های اشغالی در حالی صورت می‌گیرد که  «رشیده طلیب» عضو دموکرات ایالت میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا در یک مصاحبه ضمن رد اتهام‌زنیهای مربوط به «یهودستیز» بودن جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی گفت که «این جنبش در حال انتقاد از سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل است».

مجلس نمایندگان آمریکا دو هفته پیش با تصویب قطعنامه‌ای غیرالزام‌آور مخالفت خود را با جنبش جهانی «بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل» اعلام کرد.

 

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر

Parameter:424397!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)