3 مرداد 1398 21:34:40

چرا ترامپ برای کشورهای عربی شیر است برای ایران خرگوش؟  


چرا ترامپ برای کشورهای عربی شیر است برای ایران خرگوش؟

تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۲ 

کاربران عربی شبکه‌های اجتماعی در پاسخ به توئیت معاون رئیس پلیس دبی قدرت رهبران ایران در سطح بین المللی را ستوده و حکام عرب را به خاطر بزدلی نزد آمریکا مذموم خواندند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «ضاحی خلفان»، معاون رئیس پلیس دبی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به خاطر اینکه هیچ کاری در مورد ایران انجام نمی‌دهد انتقاد کرده و او را خرگوش خواند.


روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی در این خصوص گزارش داد، خلفان روز دوشنبه با انتشار مطلبی در توئیتر نوشت: چرا ترامپ برای عرب‌ها شیر بود، اما مقابل ایران خرگوش شد.

توئیت معاون رئیس پلیس دبی که از نزدیکان محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی است و به توئیت‌های جنجالی معروف است با پاسخ‌های مختلف در صفحات شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

برخی فعالان این شبکه‌ها، رهبران عرب را با رهبران ایران مقایسه کردند و برخی دیگر قدرت ایران را در سطح بین المللی ستودند؛ بعضی از آنها هم ادعا کردند که مسئله ایران یک سناریوی بین المللی مورد توافق میان ایران و آمریکاست.

القدس العربی برخی از این نظرات را مرور کرد:
برخی به این مقام اماراتی پیشنهاد دادند پرسش خود را خطاب به حکام عرب و نه کاربران مطرح کند و این موضوع را از رهبران عربی بپرسد..


یک نفر دیگر معتقد است که پاسخ سوال خلفان در مقایسه بین دو تصویر نهفته است که ترامپ پول‌های عرب‌های حوزه خلیج (فارس) را می‌دوشد در حالی که از موشک‌های ایران هراس دارد.

یک کاربر دیگر هم تاکید کرد: وقتی خرگوش می‌شوید ترامپ هم شیر می‌شود و هنگامی که شیر شوید او خرگوش می‌شود.

کاربران دیگری هم ادعا کردند که قضیه ایران سناریوهایی مورد توافق آمریکا و ایران است و می‌گویند وجود خصومت واقعی بین آنها را باور نکنید حتی اگر آمریکا به ایران حمله کند مواضع مورد حمله، مورد توافق دو طرف است زیرا آمریکا می‌خواهد ایران خنجری بر پشت عرب ها باشد.
 

 


جام نیـوز

القدس العربی: ضاحی خلفان: لماذا کان ترامب أسدا على العرب وأمسى أرنبا أمام إیران؟

Parameter:422238!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)