9 مهر 1398 00:32:10
التماس آل سعود برای جلب حمایت آمریکا در برابر ایران؛

بن سلمان: آماده‌ام اسرائیل را به رسمیت بشناسم  


التماس آل سعود برای جلب حمایت آمریکا در برابر ایران؛

بن سلمان: آماده‌ام اسرائیل را به رسمیت بشناسم

۸ مهر ۱۳۹۸

تهران – ایرنا – یک شبکه آمریکایی در مستندی فاش کرد که «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به آمریکا وعده داده بود آماده است رژیم صهیونیستی(اسرائیل) را به رسمیت بشناسد.

شبکه پی.بی.اس در مستندی با عنوان «ولیعهد» که شنبه پخش شد فاش کرد بن سلمان در جریان سفر ماه می سال ۲۰۱۷ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض قول داده بود که اگر واشنگتن به عربستان کمک کند تا «ایران را شکست داده و بر خاورمیانه کنترل پیدا کند» رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخته و روابط را با آن رژیم عادی می‌کند.
«مارتین اسمیت» مجری این برنامه مستند، اظهار داشت: بن سلمان از ترامپ خواسته بود تا تضمین دهد «آمریکا به شکست دادن ایران کمک خواهد کرد و از بلندپروازی‌های ولیعهد برای تبدیل شدن به بازیگر کلیدی خاورمیانه حمایت می‌کند.»
بن سلمان در عوض وعده داده بود که به ترامپ و دامادش «جرد کوشنر» کمک می‌کند تا مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی را حل کند.
در مستند شبکه پی.بی.اس با «دیوید ایگنیشس» ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست نیز مصاحبه شده است. ایگنیشس از بن سلمان نقل کرده است که: «من خاورمیانه‌ای را می‌بینم که اسرائیل بخشی از آن است. من آماده‌ام آن را به رسمیت بشناسم و روابط تجاری با اسرائیل داشته باشم.»
ایگنیشس افزود که پیشنهاد بن سلمان «دولت آمریکا را وسوسه کرد و به کانون تمرکز طرح کوشنر تبدیل شد.» کوشنر «معامله قرن» را تدوین کرده که هنوز از آن رونمایی نشده است.
از هنگامی که بن سلمان ولیعهد شده است، عربستان و رژیم صهیونیستی به یکدیگر نزدیک‌تر شده اند. حتی گزارش‌ها حاکی است که بن سلمان، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سایر مقام‌های عربی حاشیه خلیج فارس پیشتر در قایقی در دریای سرخ دیدار کرده بودند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:432090!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)