25 شهريور 1398 09:05:53

اسرائیل به بهانه اقدامات دفاعی، رویکردی تهاجمی دارد  


اسرائیل به بهانه اقدامات دفاعی، رویکردی تهاجمی دارد

یکشنبه 24 شهریور 1398

تهران – ایرنا - معاون موسسه روابط بین الملل و  راهبردی فرانسه با اشاره به افزایش جنگ افروزی های رژیم صهیونیستی در منطقه تاکید کرد، این رژیم به بهانه اقدامات دفاعی، رویکردی کاملا تهاجمی دارد.

"دیدیه بیون" معاون موسسه روابط بین الملل و راهبردی فرانسه در مطلبی در پایگاه اینترنتی این موسسه نوشت: اوضاع در منطقه خاورمیانه بیش از گذشته متشنج تر است. پس از حملات پهپادها و تبادل آتش در مرز اسرائیل و لبنان ، افزایش قابل توجه تنش میان لبنان و اسرائیل قابل مشاهده است. در این شرایط این سوال مطرح می شود که آیا درگیری حزب الله در این ماجرا و اوضاع پرتنش منطقه ای می تواند موجب به راه افتادن جنگی شبیه به جنگ سال ۲۰۰۶ شود؟

از سال ۲۰۰۶ تنش میان لبنان و اسرائیل هیچ گاه به طور حقیقی متوقف نشد و تاکنون زد و خوردهای پراکنده و محدود به لحاظ گستردگی و شدت و مدت وجود داشت و هر بار یک قرار موقت برای خروج از وضعیت تنش مطرح می شد.

در ادامه مطلب امده است: اسرائیل از چند سال پیش برای حمله به  کشورهای خارجی هیچ تردیدی به خود راه نداده است. این حملات با سوریه آغاز شد و با عراق ادامه یافت که در طول تابستان هدف چندین حمله با پهپاد قرار گرفت. به طور قطع اسرائیل مسئولیت این حملات را به عهده نگرفت اما اطلاعاتی که ما در اختیار داریم برای اینکه بتوان این اقدامات را به تل آویو نسبت داد کافی است. در نهایت نیز اسرائیل این اواخر لبنان را هدف قرار داد. اسرائیل به بهانه اقدامات دفاعی رویکردی تهاجمی دارد.

معاون موسسه روابط بین الملل و راهبردی فرانسه درباره جایگاه حزب الله لبنان نیز گفت: زمانی که حمله ای علیه لبنان صورت می گیرد، خواسته اکثریت به ویژه در میان طبقه سیاسی این است که جبهه ای مشترک در برابر حملات تشکیل شود. هم اکنون لبنانی ها با  تشکل های گوناگون, نخست وزیر که یک مسلمان سنی است  و رئیس جمهوری که یک مسیحی مارونی است به نام دفاع از سرزمین ملی پشت حزب الله ایستاده اند.

مردم لبنان به خوبی این موضوع را درک می کنند که ارتش این کشور توان نظامی بالایی برای مقابله تهدیدهای خارجی را ندارد و در و اقع تنها امید آنها حزب الله است.  حزب الله یک سازمان نظام یافته است که ظرفیت های نظامی خود را نشان داده است و توان عملیاتی واقعی داد. به همین دلیل است که اکثریت جامعه لبنان پشت حزب الله صف کشیده اند. در نظر داشته باشید که حزب الله به طور قطع یک سازمان نظامی است اما پیش از آن ، یک نهاد سیاسی است که وزیر و نماینده دارد و به طور کامل در زندگی سیاسی , اجتماعی , اقتصادی و امنیتی لبنان نفوذ دارد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:429831!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)