2 ارديبهشت 1398 22:22:00
امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران:

ترامپ سرکرده یاغی ها و تروریست هاست  


امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران:

ترامپ سرکرده یاغی ها و تروریست هاست

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل با سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل امروز (دوشنبه 2 اردیبهشت) با عدنان محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن محکومیت شدید اقدامات اخیر آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی گفت: ترامپ با تداوم سیاست‎های مخرب و غیر سازنده خود در نقاط مختلف جهان، بیش از پیش نزد افکارعمومی ملت ها و دولت های جهان مطرود و منفور شده است.

وی افزود:آمریکا قصد دارد سیاست ویرانگر خود در سوریه را بار دیگر در ونزوئلا تکرار نماید، اما ما راه حل در ونزوئلا را همانند سوریه سیاسی و بر مبنای نظر مردم می دانیم. کاخ سفید حق ندارد به جای مردم سوریه و ونزوئلا تصمیم بگیرد.

امیرعبدالهیان حضور بشار اسد در تهران را نمایش قدرت جمهوری اسلامی ایران و شکست مفتضحانه سیاست های غلط منطقه ای ترامپ خواند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، ترامپ را سر کرده یاغی ها و تروریست ها خواند و خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به حمایت های خود از سوریه ادامه خواهد داد. تهران و دمشق در کنار سایر متحدین به مقابله با سیاست دشمنان و کمک به توسعه و رفاه منطقه می پردازند.

عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران با ارائه توضیحاتی در خصوص اقدام نمایشی و نامشروع اخیر آمریکا در شناسایی جولان اشغالی به عنوان بخشی از رژیم اشغالگر قدس گفت: اعلام جولان به عنوان بخشی از رژیم  اسرائیل تداوم طرح موضوع قدس شریف به عنوان پایتخت از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی است و این اقدامات تجاوزی آشکار علیه حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه وکشورهای منطقه است؛ چرا که امنیت یکپارچه در منطقه را به مخاطره می اندازد. جولان به سوریه تعلق تاریخی و ابدی دارد.

طرفین در ادامه این دیدار در خصوص همکاری های پارلمانی و مسائل مهم منطقه ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند./

پایان پیام

 


خبرگزاری خانه ملت

گزارش تصویری

Parameter:398404!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)