26 دي 1395 15:42:00
امیرعبداللهیان  دستیار ویزه رییس مجلس در امور بین الملل در واکنش به اعدام سه جوان بحرینی:

حکومت بحرین بجای اتکاء به بیگانگان باید به مردم فهیم کشورش متکی باشد.  


دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در واکنش به اعدام سه جوان بحرینی، گفت: از مطالبات برحق مردم بحرین که منطبق با منشور سازمان ملل است، حمایت معنوی و سیاسی می کنیم.

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در واکنش به اعدام سه جوان بحرینی اظهارداشت: حکومت بحرین بجای اتکاء به بیگانگان باید به  مردم فهیم کشورش متکی باشد.

وی افزود: اعدام سه جوان بحرینی که به روش دموکراتیک مطالبات مردم را فریاد می زدند نقض آشکار  حقوق بشر است. سکوت جهانی و هم پیمانی بحرین با سیاست های سرکوبگرانه و مداخله جویانه لندن و ریاض نشانگر رفتار مدعیان حقوق بشر در غرب و مدعیان خادم الحرمین در ریاض است.

امیرعبداللهیان گفت: تهران هیچ دخالتی در امور بحرین ندارد اما از مطالبات برحق مردم بحرین که منطبق با منشور سازمان ملل است و با روش شناخته شده دموکراتیک دنبال می شود حمایت معنوی و سیاسی می  کنیم.

واکنش سازمان ملل به اعدام سه جوان بحرینی

منبع مهر

یکشنبه 26 دی 1395 

 مسئول پیگیری امور اعدام های غیرقانونی سازمان ملل به حکم اعدام سه جوان بحرینی از سوی آل خلیفه واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرآة البحرین، «اگنس کالامارد» مسئول پیگیری اموراعدام های غیرقانونی سازمان ملل در واکنش به اعدام سه جوان بحرینی از سوی آل خلیفه این اعدام ها راقتل خارج از قانون توصیف کرد. 

وی افزود: عباس السمیع، علی السکنیس و سامی مشیمع در معرض شکنجه قرار گرفته اند و محاکمه آنها ظالمانه و ادله وارده ضد آنها را واهی توصیف کرد.

از سوی دیگر باقر درویش مسئول رسانه ای کمیته حقوق بشری بحرین اعلام کرد: حاکم بحرین مسئول قانونی و سیاسی اعدام سه جوان بحرینی است.

وی با اشاره به حمایت بین المللی از رژیم بحرین از تلاش برای جمع آوری سند و پرونده برای شکایت از  مرتکبین جنایاتی که روزانه در بحرین صورت می گیرد خبر داد.

یوسف المحافظه معاون رئیس مرکز حقوق بشر بحرین نیز بیان کرد: اعدام سه جوان خارج از قانون و معیاربین المللی است.

وی افزود: این سه جوان در معرض شکنجه قرار گرفته اند.

 

رژیم آل خلیفه در راستای احکام ظالمانه علیه شهروندان و فعالان انقلابی بحرین حکم اعدام سه جوان بحرینی را صبح امروز، ۲۶ دی‌ماه، اجرا کرد.

رژیم منفور آل خلیفه در حالی امروز این سه جوان را اعدام کرد که اعتراضات گسترده‌ای در پی صدور حکم اعدام مناطق مختلف بحرین را فرا  گرفته بود.

سامی المشیمع، علی السنکیس و عباس السمیع سه جوان بحرینی هستند که قربانی سیاست‌های ظالمانه آل خلیفه شده و صبح امروز با گلوله مزدوران این رژیم اعدام شدند.

این سه جوان پیش‌تر از سوی دادگاه فرمایشی آل خلیفه به اتهام هدف‌قرار دادن نیروهای پلیس به اعدام محکوم شده بودند.

خودداری آل خلیفه از تحویل پیکرها به خانواده قربانیان

بنا بر اخبار رسیده، آل خلیفه از تحویل پیکر این سه جوان به خانواده‌هایشان خودداری کرده است و پیکرها به قبرستان «الماحوز» منتقل شده‌اند.

همچنین خانواده این سه شهید بحرینی به قبرستان الماحوز فراخوانده شده‌اند.

این حکم ظالمانه در حالی اجرا شد که طی دیشب و صبح امروز یکشنبه هزاران بحرینی در مناطق مختلف از جمله جزیره ستره و منطقه محاصره‌شده الدراز در محکومیت احکام اعدام صادره شده علیه این سه جوان تظاهرات کردند.

 

Parameter:224099!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)