2 شهريور 1398 13:29:25

زخمی شدن 120 فلسطینی در راهپیمایی بازگشت تحت عنوان "لبیک یا الاقصی"  


زخمی شدن 120 فلسطینی در راهپیمایی بازگشت تحت عنوان "لبیک یا الاقصی"

 جمعه 1 شهریور 1398 

مردم منطقه تحت محاصره نوارغزه در پاسخ به فراخوان هیئت عالی ملی راهپیمایی بازگشت و لغو محاصره، راهپیمایی جمعه "لبیک یا مسجدالاقصی" را در ادامه راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره برگزار کردند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در اثر حمله نیروهای اشغالگر اسرائیل به شرکت کنندگان در راهپیمایی بازگشت، 120 فلسطینی زخمی شدند.

هیات عالی راهپیمایی های بازگشت و شکست محاصره امروز در بیانیه ای خواستار حضور گسترده مردم فلسطین در هفتاد و یکمین راهپیمایی بازگشت با عنوان لبیک یا اقصی شده بود.

این هیئت تاکید کرد: در ادامه تلاش های اشغالگران صهیونیستی برای یهودی سازی شهر قدس و تعرض مداوم به مسجد الاقصی، تصمیم گرفتیم که پنجاهمین سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها را با حضور گسترده مردم در راهپیمایی های بازگشت برگزارکنیم.

این هیات تاکید کرد: حضور پرشکوه مردم در این راهپیمایی ها نشانه مهم و دلیل روشنی بر عمق آگاهی ملت فلسطین در برابر پروژه های توطئه دشمنان علیه آنها است.

راهپیمایی های بازگشت و شکستن محاصره غزه از 31 مارس 2018 آغاز شده که طی آن بر بازگشت به سرزمین تاریخی فلسطین و شکستن محاصره ظالمانه نوار غزه تاکید شده است، نظامیان صهیونیست از همان ابتدا با خشونت هر چه تمام تر با این راهپیمایی های مسالمت آمیز برخورد کردند که در نتیجه آن صدها نفر شهید و ده ها هزار نفر دیگر زخمی شدند.

نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی تاکنون به شدت این راهپیمایی های مسالمت آمیز را سرکوب وبا شلیک گاز سمی و گاز اشک آور به سوی تظاهرکنندگان،شماری را شهید یا زخمی کرده اند.

بنا به گزارش وزارت بهداشت فلسطین این راهیپیمایی ها تاکنون بیش از 326 شهید در پی داشته که هنوز پیکر 16 شهید ثبت نشده است. 31 هزار زخمی که حدود 500 نفر در وضعیت هشدار قرار دارند از دیگر پیامدهای جنایات اشغالگران علیه تظاهرکنندگان فلسطینی در راهپیمایی های بازگشت است.

منابع فلسطینی از افزایش آمار مجروحان فلسطینی شرکت کننده در راهپیمایی‌بازگشت با عنوان جمعه یاری مسجدالاقصی به 500 نفر خبر داده‌اند.

راهپیمایی امروز، هفتاد و یکمین راهپیمایی بازگشت از ابتدا تا کنون به شمار می‌رود.

 

العالم

Parameter:426756!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)