4 ارديبهشت 1398 09:42:51

نتانیاهو خوش رقصی ترامپ را جبران می کند  


نتانیاهو خوش رقصی ترامپ را جبران می کند

چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398

تهران - ایرنا - «بنیامین نتانیاهو» در اقدامی که می توان از آن به جبران خوش رقصی «دونالد ترامپ» برای رژیم صهیونیستی تعبیر کرد، اعلام کرد: یک روستای جدید در جولان به نام ترامپ نامگذاری می کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در بازدید از بلندی های جولان اشغالی گفت: اینک در بلندی های زیبای جولان هستم، اسرائیلی ها عمیقا از تصمیم تاریخی رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان شگفت زده هستند.
وی گفت: در همین راستا و پس از پایان تعطیلات عید فطیر، می خواهم که طرح نام گذاری یک روستای در بلندی های جولان را به کابینه بدهم.
رژیم صهیونیستی بلندی های جولان را در جریان جنگ 6 روزه با اعراب در سال 1967 اشغال کرد.
کنست (پارلمان) این رژیم در سال 1981 میلادی این منطقه را جزء مناطق اسرائیل اعلام کرد؛ هرچند بر اساس قوانین بین المللی، جولان به سوریه تعلق دارد.
اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در قطعنامه 497 خود در سال 1981، به صورت کاملاً شفاف، حاکمیت صهیونیست ها بر جولان سوریه را نپذیرفته و از تل آویو خواسته اند که قانون الحاق جولان به خاک خود را که در همین سال تصویب شد، لغو کند.
اقدام آمریکا در حمایت از الحاق جولان به اراضی تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی، پس از آن روی می دهد که دولت ترامپ در گزارش اخیر خود در خصوص حقوق بشر، اصطلاح «اشغالی» توسط اسرائیل را از بلندی های جولان سوریه، کرانه باختری و نوار غزه حذف کرده و عبارت «اسرائیل کنترل آن را در دست دارد» جایگزین کرده بود.
ترامپ حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی سوریه را در دیدار ماه گذشته خود با نتانیاهو در واشنگتن، امضا کرد.
به رسمیت شناخته شدن حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی توسط ترامپ در حالی انجام می شود که روسیه و چین به عنوان اعضای دائم شورای امنیت، این منطقه را بخش جدایی ناپذیر سوریه اعلام کردند.
سفیران کشورهای اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس در واشنگتن نیز از این تصمم ترامپ انتقاد کرده و آن را نقض صریح قوانین بین‌المللی دانسته اند.
دولت آمریکا 24 اردیبهشت 97 نیز در اقدام تحریک آمیز دیگری و در تعارض با تمامی قطعنامه های بین المللی، سفارت ایالات متحده را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کرد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:398468!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)