13 آبان 1398 11:26:28
تاکید یک تحلیلگر اسرائیلی:

حماس از آتش بس کنونی برای بازسازی توان خود بهره برداری می کند  


تاکید یک تحلیلگر اسرائیلی:

حماس از آتش بس کنونی برای بازسازی توان خود بهره برداری می کند

دوشنبه 13 آبان 1398

یک تحلیلگر صهیونیست تاکید کرد حماس از آرامش کنونی برای بازسازی توان نظامی خود استفاده کرده و پرواز پهپاد گردان های قسام در ارتفاع 12 هزار پایی نشانه ای از این مساله است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، امیر بوخبوط تحلیلگر نظامی پایگاه خبری عبری زبان واللا امروز اعلام کرد جنبش حماس از تمدید آتش بس در مرزهای جنوبی برای ادامه ظرفیت سازی نظامی استفاده می کند.

وی گفت: عناصر جنبش حماس در جریان درگیری اخیر ارتش اسرائیل را غافلگیر کرده و آنها در واقع حائز پیشرفت آشکاری در زمینه پهپادها شده اند.

بوخبوط افزود: گردان های قسام شاخه نظامی حماس در هفته گذشته موفق شد پهپاد خود را در ارتفاع 12 هزار پایی به پرواز در آورده و خطری جدی برای فعالیت نیروی هوایی اسرائیل به وجود آورد.

این تحلیلگر اسرائیلی در بخش دیگری از مقاله خود تاکید کرد: عناصر نخبه گردان های قسام نیروهای اسرائیلی را از زمین و آسمان و دریا غافلگیر کرده و از تمدید آتش بس در مرزهای جنوبی برای توسعه توان نظامی و افزایش ذخیره سلاح های خود که در جنگ اخیر تخریب شده بود استفاده می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: در مقابل ارتش اسرائیل نیز از درگیری ها و تنش های به وجود آمده در ماه های اخیر برای وارد کردن ضربه و تخریب توان نظامی حماس و زیر ساخت های نظامی نوار غزه استفاده کرده است.

بوخبوط معتقد است دولت اسرائیل روزی به این نتیجه خواهد رسید که باید برای پایان دادن همیشگی به معضل غزه از راه حل نظامی تصمیم گیری کند.

وی مدعی شد اسرائیل و حماس در مرحله کنونی تمایلی به وارد شدن به درگیری همه جانبه با یکدیگر نداشته چرا که هزینه بالایی برای طرفین دارد و اسرائیل نیز هم اکنون بیشتر توان خود را بر روی جبهه شمالی متمرکز کرده است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:436625!model&4354!print -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)