|
|
0.0 (0)
رییس مجلس شورای اسلامی:
[1399/10/29]

آرمان فلسطین، آرمان قرن ٢١ برای جهان اسلام است  

 رییس مجلس شورای اسلامی گفت:امروز اهمیت هیچ مسأله‌ای به اندازه آزادی قدس شریف برای جهان اسلام نیست ، آرمان فلسطین، آرمان قرن ٢١ جهان اسلام است.   

رییس مجلس شورای اسلامی:

آرمان فلسطین، آرمان قرن ٢١ برای جهان اسلام است

۲۹ دی ۱۳۹۹

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:امروز اهمیت هیچ مسأله‌ای به اندازه آزادی قدس شریف برای جهان اسلام نیست ، آرمان فلسطین، آرمان قرن ٢١ جهان اسلام است.   

  به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نشست مجازی کمیسیون های سیاست خارجی مجالس کشورهای حامی فلسطین امروز برگزار شد.«محمد باقر قالیباف» در این نشست  با بیان اینکه طرح آمریکایی – صهیونیستی موسوم به معامله قرن، شکست خورده است،  تأکید کرد: ملتهای بیدار و هوشیار با داشتن عقبه و فرهنگ غنیی اسلامی نخواهند گذاشت صهیونیست ها بر منطقه مسلط شوند.  

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این نشست گفت: دشمنان تلاش دارند از مسیر اعمال تحریم‌ها، اقدامات خودسرانه و یکجانبه، تهدید و تطمیع، وحدت امت اسلامی را هدف قرار دهند.

وی افزود: اهمیت موضوع فلسطین، ما نمایندگان مجالس کشورهای اسلامی و پارلمانهای حامی فلسطین را بر آن داشت تا با تمرکز بر شعار «قدس محور وحدت ما»  باهم علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، برای حمایت از قبله اول مسلمین و قدس شریف به عنوان بخشی از هویت دینی مشترک مسلمانان، گردهم آئیم و میثاقی دوباره ببنیدم.   

قالیباف با اشاره به جنایات صهیونیست ها خاطر نشان کرد: جنایات مستمر رژیم تروریستی صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و به ویژه نوارغزه، از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی ملت مظلوم فلسطین و محور مقاومت،  ١٢ سال پیش و در اولین سالروز تجاوز ٢٢ روزه رژیم صهیونیستی علیه غزه، با هدف تجلیل از مظلومیت مردم فلسطین و حماسه آفرینی محور مقاومت، طی مصوبه مجلس شورای اسلامی، ۲۹ دی ماه را به نام روز «غزه، نماد مقاومت فلسطین» نامگذاری کرد و این روز، برای همیشه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت شد.   

رییس مجلس افزود:ما امروز، به منظور پاسداشت مقاومت ملت فلسطین و محور مقاومت، در این نشست مجازی گردهم آمده ایم تا مجدداً تأکید کنیم که امروز اهمیت هیچ مسأله ای به درجه اهمیت آزادی قدس شریف برای جهان اسلام نمی باشد و آرمان فلسطین، آرمان قرن ٢١ برای جهان اسلام است.   

قالیباف یادآور شد:همانطور که می دانید؛ اشغال کشور فلسطین و آوارگی فلسطینی های ساکن در این سرزمین، بدترین فاجعه ای است که جریان انحرافی صهیونیسم بعد از جنگ جهانی دوم در قلب جهان اسلام ایجاد نمود.  

رییس مجلس افزود:بعد از گذشت ٧٢ سال از این رویداد تلخ و روز نکبت، همچنان بیش از ٤ میلیون فلسطینی در اردوگاه ها و در بدترین شرایط معیشتی بسر می برند؛   این که بیش از هزاران نفر در زندان های رژیم صهیونیستی اسیر، زندانی و تحت شکنجه اند؛  این که شهرک های صهیونیستی همچنان توسعه می یابد و هر روز زنان و کودکان فلسطینی به خاک و خون کشیده می شوند.  

وی با بیان اینکه هرروز خانه فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی به بهانه های مختلف تخریب می شود خاطر نشان کرد:  این که بیش از دو میلیون فلسطینی،  ١٤ سال است در غزه، تحت محاصره کامل انسانی قرار دارند و این که بیش از ٦ میلیون فلسطینی در سرزمین های اشغالی ١٩٤٨ و کرانه غربی در زیر سلطه صهیونیست ها و جوّ  نظامی - پلیسی و امنیتی وحشتناک و غیر انسانی به سر می برند، یک تراژدی دردناک برای بشر در قرن ٢١ است.  

قالیباف افزود:تأسف بارتر از این اتفاقات، این است که همه این جنایت ها در سکوت و مماشات برخی از حاکمان جهان اسلام، سازمان ملل و سازمان های مدافع حقوق بشر درحال وقوع است.  

رییس مجلس گفت:امروز، ما نه تنها شاهد حمایت و کمک به مردم مظلوم فلسطین نیستیم، بلکه متأسفانه معدودی از حاکمان کشورها با نادیده انگاشتن حقوق ملت فلسطین، با برقراری روابط سیاسی، اقتصادی، تجاری و حتی نظامی - امنیتی و سرمایه گذاری، در پروژه های شهرک سازی صهیونیستها کمک می کنند.  

قالیباف با اینکه صهیونیست های اشغالگر و تروریسم در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کووید١٩، ارسال واکسن برای اسراء و زندانیان فلسطینی را ممنوع و تحریم می کنند، تاکید کرد: این فاجعه مضاعفی است که وجدان هر انسانی را با هر دین، مذهب و آئینی به درد می آورد.   امروز، همه ما مسؤولیم و کمترین وظیفه انسانی و اسلامی ما این است که با صدای بلند فریاد برآوریم و صدای مظلومیت فلسطین را به گوش جهانیان برسانیم.   

وی افزود:محورِ  آمریکایی – صهیونیستی، سناریویِ  تجزیه کشورهای اسلامیِ منطقه را به موازاتِ  اخراج فلسطینی ها از سرزمین اجدادیِ آنها و یهودی سازی و تخریب مسجدالاقصی دنبال می کند. بی تردید؛ اگر امروز جهان اسلام متوجه این توطئه خطرناک نشود و از وقوع آن ممانعت نکند و صهیونیست ها در صورتی که بتوانند قبح عادیسازی روابط را برطرف کنند، گام بعدی را برای تجزیه جهان اسلام برخواهند داشت.   

رییس مجلس خاطر نشان کرد:جهانیان در سال های اخیر، روابط نزدیک صهیونیسم و تروریسم را در بخشهایی از منطقه غرب آسیا و به ویژه سوریه، شاهد بوده اند، این خصومت صهیونیستها، با هدف تجزیه کشورهای اسلامی دنبال می شود و باید هوشیار بود.  

قالیباف خطاب به رؤسای کمیسیون روابط خارجی کشورهای اسلامی گفت: معتقدیم پارلمانها، تصویر گویا و زبان حالِ مردم هستند و میتوانند از ظرفیت خود در جهت حمایت از ملت مظلوم فلسطین و بیان این فجایع در نطق های پارلمانی استفاده کنند. این حداقل کاری است که می توان برای فلسطین انجام داد.  

وی افزود:ما در مجلس شورای اسلامی ایران به ویژه در این مرحله حساس، با بکارگیری دیپلماسی پارلمانی برای تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین تلاش می کنیم و ضمن حمایت از راه حل مقاومت به عنوان یک حقِ مشروع، بر راه حل سیاسی فلسطین از طریق ثبت طرح برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصیل فلسطین در سازمان ملل، بر مشارکت این ساکنان اصیل در طرح رفراندوم شامل مسلمان، مسیحی و یهودی تأکید کرده ایم. هرچند صهیونیستها ثابت کرده اند که فقط زبانِ قدرت را می فهمند.  

قالیباف تصریح کرد:خوشبختانه امروز ملت مقاومت فلسطین، بیدار، سرزنده و بالنده است و اسیر این توطئه ها نخواهد شد. باور داریم که ملت فلسطین از حقوقِ حقه خود کوتاه نخواهد آمد و ما نیز وظیفه داریم از این روحیه مبارزه و مقاومت تا حدِ  ممکن حمایت کنیم.  

رییس مجلس خاطر نشان کرد:بی تردید، طرح آمریکایی – صهیونیستی موسوم به معامله قرن، شکست خورده است و ملت‌ها بیدار و هوشیارند و با داشتن عقبه و فرهنگ غنیِ اسلامی نخواهند گذاشت صهیونیست ها بر منطقه مسلط شوند.  

وی در پایان افزود: همزمان با ایام سالگرد سردار سپهبد سلیمانی قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم، یاد و خاطره وی را که از سوی مقاومت و مردم فلسطین« شهید قدس »نام گرفت را گرامی می داریم.  

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

 

Parameter:474358!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)