|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
پایگاه خبری صهیونیستی واللا:
[1398/08/12]

آزادی عملی نیروی هوایی اسرائیل به شدت دچار محدودیت شده است  

پایگاه خبری صهیونیستی واللا:

آزادی عملی نیروی هوایی اسرائیل به شدت دچار محدودیت شده است

یکشنبه 12 آبان 1398

یک تحلیلگر نظامی صهیونیست در مقاله ای ضمن اشاره به حمله موشکی اخیر حزب الله لبنان به پهپاد اسرائیلی در آسمان لبنان تاکید کرد در سال های اخیر آزادی عمل نیروی هوایی اسرائیل در منطقه با محدویت های جدی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، امیر بوخبوط تحلیلگر نظامی پایگاه خبری صهیونیستی واللا در مقاله ای نوشت: در جریان ماه آگوست سال جاری میلادی حمله ای به ضاحیه جنوبی بیروت انجام شد. سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان روز بعد در سخنانی اسرائیل را مسئول این حمله اعلام کرد و متعهد به هدف قرار دادن هواپیماهای نیروی هوایی اسرائیل شد که به صورت روزانه حریم هوایی لبنان را نقض می کنند.

حدود دو ماه بعد وی در روز پنجشنبه گذشته دستور لازم برای پرتاب موشک به سوی یک پهپاد ارتش اسرائیل را بر فراز منطقه النبطیه در جنوب لبنان صادر کرد. رسانه های لبنانی در ابتدا از انهدام این پهپاد خبر دادند اما ارتش اسرائیل این مساله را تکذیب کرده و حزب الله لبنان ضمن پذیرش مسئولیت این حمله از عدم انهدام این پهپاد خبر داد.

منابع نظامی ارتش اسرائیل نیز محتوای بیانیه حزب الله لبنان را تکذیب کرده و مدعی شدند این پهپاد که بر فراز آسمان لبنان مشغول انجام ماموریت بوده به پرواز خود ادامه داده و عملیات خود در شعاع 2 تا 3 کیلومتری نقطه اعلام شده از سوی حزب الله لبنان را به پایان رسانده است. ارتش از این طریق پیامی به حزب الله لبنان ارسال کرد که محتوای آن ادامه انجام عملیات های نیروی هوایی بر فراز حریم هوایی لبنان بود.

نبرد نیروی هوایی ارتش اسرائیل برای آزادی عمل خود روز جمعه کمی افزایش یافت اما باید توجه داشت که در اینجا تهدیدات لفظی اهمیتی ندارند بلکه مساله مهم در این میان شلیک موشک است. بر این اساس نیروی هوایی باید روش دقیق تری را برای لحاظ کردن تمام تهدیدات موجود در منطقه در پیش گیرد که تنها به مد نظر قرار دادن نوع موشک های پرتاب شده به سوی اسرائیل محدود نمی شود. لازمه در پیش گرفتن چنین سیاست هایی دقت در برنامه ریزی برای عملیات های هوایی، اوضاع متغیر منطقه، واکنش های احتمالی دشمن و ابداعات فراوان طرف مقابل است.

بدون در نظر گرفتن تهدیدات سید حسن نصرالله نیروی هوایی اسرائیل دیگر از حمله موشکی به هواپیماهای خود غافلگیر نمی شود. خلبانان اسرائیلی در سال های گذشته از قدرت راداری حزب الله لبنان برای رصد آنان اطلاع یافته اند و بر همین اساس در تمام پروازهای خود از آمادگی کامل برای مواجهه با این مساله برخوردار هستند.

دولت لبنان و حزب الله برای فشار بر جامعه بین الملل و سازمان ملل متحد جهت توقف پروازهای هواپیماهای اسرائیلی بر فراز حریم هوایی خود تلاش می کنند.

مسئولان امر در سازمان های امنیتی به خوبی دریافته اند که پایان دادن به پرواز پهپادهای شناسایی بر فراز آسمان لبنان به معنای ظرفیت سازی لازم و اجرای پروژه های خطرناک توسط حزب الله لبنان و ایران در کشوری است که دولت آن در ماه های اخیر دچار تزلزل شده است. بر همین اساس ارتش اسرائیل نباید تنها در انتظار استفاده حزب الله از سلاح های پیشرفته برای مقابله با اسرائیل و تلاش آنها برای تغییر قواعد بازی باشد، بلکه حزب الله تلاش خواهد کرد فضای کلی جامعه را به سوی انتقاد از اسرائیل هدایت نموده و جبهه شمالی اسرائیل را دچار تنش نماید.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:436415!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)