|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/26]

آغاز رایزنی ها برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی  

آغاز رایزنی ها برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی

دوشنبه 26 فروردین 1398

رئیس رژیم صهیونیستی از ساعتی قبل رایزنی های خود با احزاب پیروز در انتخابات را برای معرفی نخست وزیر جدید این رژیم آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «روون ریولین» رئیس اسرائیل از امروز دوشنبه رایزنی‌های خود با احزابی که در انتخابات هفته گذشته توانسته‌اند به کنیست راه بیابند آغاز کرده تا فرد مورد نظر خود برای تشکیل کابینه جدید را معرفی کند.

به نوشته رسانه‌های اسرائیل، این دیدارها تشریفاتی است و پس از برگزاری دیدارها با سران احزاب، فرمان تشکیل کابینه برای پنجمین بار به بنیامین نتانیاهو خواهد رسید.

رئیس رژیم اسرائیل برای جلوگیری از شائبه‌های احتمالی خواسته است که این دیدارها، برای نخستین بار، مستقیم از رسانه‌ها و اینترنت پخش شود.

کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی، نتایج نهایی انتخابات روز سه‌شنبه را بامداد دیروز جمعه ۲۳ فروردین اعلام کرد.

بر پایه این نتایج، حزب لیکود ۳۶ کرسی، ائتلاف «آبی - سفید» ۳۵ کرسی، حزب افراطی «شاس» ۸ کرسی، حزب افراطی اشکنازی «یهودیت توراتی» ۷ کرسی، حزب میانه «کارگر» ۶ کرسی، فهرست عربی «خاداش – بلد» ۶ کرسی، «اتحاد راست» ۵ کرسی، «اسرائیل خانه ما» ۵ کرسی، حزب چپ «مرتز» ۴ کرسی، حزب اجتماعی «کولانو» ۴ کرسی، و فهرست عربی «رعم- بلد» نیز ۴ کرسی به دست آورده‌اند.

پس از اعلام نتایج نهایی، بنی گانتز، رهبر ائتلاف «آبی- سفید» که رقیب اصلی لیکود در این دوره بود، در تماس با بنیامین نتانیاهو پیروزی او را شادباش گفت.

گانتز که در گذشته ریاست ستاد ارتش اسرائیل را برعهده داشت، شامگاه پنج‌شنبه نیز در نشستی خبری ناکامی خود و یارانش را تأیید کرد ولی گفت که رهبر اپوزیسیونی پرقدرت و جنگنده خواهد بود.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:396932!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)