|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/06]

آمادگی بحرین برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی  

وزیر امور خارجه بحرین قرار است در آمریکا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و درباره عادی سازی روابط دو جانبه گفت و گو کند.

آمادگی بحرین برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

یکشنبه 06 بهمن 1398

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه بحرین قرار است در آمریکا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و درباره عادی سازی روابط دو جانبه گفت و گو کند.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی، وزیر امور خارجه بحرین همزمان با نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار است در آمریکا حضور یابد و با میانجیگری دونالد ترامپ روابط عادی این دو رژیم آغاز و علنی شود.

این رسانه‌ها به نقل از شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کردند که یکی از برنامه‌های این دیدار، به پایان رساندن گفت و گوها درباره توافق عدم تعرض به رژیم صهیونیستی است.

روابط این دو رژیم مدتی است از حالت محرمانه خارج شده و سفر مسوولان دو رژیم به طور آشکار انجام و رسانه‌ای می‌شود.

تیرماه 98 نشست اولین مرحله اجرای طرح آمریکایی معامله قرن در منامه بحرین برگزار شد که از اهداف آن جذب سرمایه‌گذار برای اراضی فلسطین و اعطای وام‌های کم سود به فلسطین بود.

معامله قرن شامل انضمام کامل قدس و شهرک‌های موجود در کرانه باختری به رژیم صهیونیستی، حذف کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه «ابودیس» به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.

این طرح تاکنون با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:452234!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)