|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/10/11]

آماری از شهدای فلسطینی در 5 سال اخیر  

«تجمع ملی خانواده‌های شهدای فلسطینی»از شهادت نزدیک به 150 فلسطینی در سال جاری میلادی خبر داد و آماری از تعداد شهدا در چهار سال گذشته هم ارائه کرد.

آماری از شهدای فلسطینی در 5 سال اخیر

چهارشنبه 11 دی 1398

«تجمع ملی خانواده‌های شهدای فلسطینی»از شهادت نزدیک به 150 فلسطینی در سال جاری میلادی خبر داد و آماری از تعداد شهدا در چهار سال گذشته هم ارائه کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «تجمع ملی خانواده‌های شهدای فلسطینی» اعلام کرد، در سال ۲۰۱۹ ، ۱۴۹ فسلطینی در استان‌های مختلف در نتیجه تیراندازی نظامیان صهیونیستی و بمباران جنگنده‌‌های این رژیم به شهادت رسیدند که ۷۴ درصد آن مربوط به نوار غزه است.

«محمد صبیحات» دبیرکل این تجمع تصریح کرد، در میان شهدای مذکور ۳۳ کودک دیده می‌شود که تقریبا معادل ۲۳ درصد است و در مقایسه با سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، بر اساس برآورد میدانی تجمع ملی خانواده‌های شهدای فلسطینی، آمار در این مورد به شرح زیر است:

تعداد شهدای زن و مرد: ۱۴۹

تعدادی شهدای نوار غزه: ۱۱۲ (۷۴ درصد)

تعداد شهدای کرانه باختری: ۳۷ (۲۶ درصد)

تعداد کودکان شهید: ۳۳ شهید

تعدادی شهدای زن: ۱۲

تعداد شهدای مرد: ۱۳۷

کوچکترین شهدا دو جنین بوده‌اند: «عبدالله ابوعرار» که در «حی الزیتون» شهید شد و «ایمن محمود المدهون» که در بیت‌لاهیای غزه به شهادت رسید. بزرگترین شهید هم «عبدالرحیم مصطفی المدهون» ۶۱ ساله و از اهالی بیت‌لاهیا در نوار غزه بوده است.

متوسط سن شهدا ۲۵ سال و هشت ماه بوده و بیشتر این شهدا در ماه فوریه (۴۴ شهید) به شهادت رسیده‌اند. بیشترین رده سنی که به شهادت رسیده‌اند ۲۲ سال بوده که ۱۰ تن از شهدا را شامل می‌شود. تعداد شهدای متأهل ۷۵ نفر معادل ۴۹ مرد و هشت زن بوده است. رژیم صهیونیستی هنوز پیکر ۱۵ شهید را به خانواده‌هایشان تحویل نداده است.

تعداد شهدا در پنج سال گذشته عبارتند از: سال ۲۰۱۵، ۱۴۵ شهید. سال ۲۰۱۶، ۱۲۷ شهید. سال ۲۰۱۷، ۷۴ شهید، سال ۲۰۱۸، ۳۱۲. سال ۲۰۱۹، ۱۴۹ شهید.

در پنج سال گذشته ۸۰۷ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و میانگین تعداد شهدا در پنج سال گذشته ۱۶۱ شهید در سال بوده است.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:451021!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)