|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/02/12]

آمریکا و ایجاد منطقه امن برای داعش در مرز عراق و سوریه  

آمریکا و ایجاد منطقه امن برای داعش در مرز عراق و سوریه

۱۳۹۸/۲/۱۱

فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق اعلام کرد، جنگنده‌های آمریکا در حال ایجاد منطقه امن برای گروه تروریستی داعش در مرزهای سوریه و عراق هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعد الخزعلی» نماینده فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق درباره طرح جدید آمریکا برای جنگ‌افروزی در غرب عراق هشدار داد.

الخزعلی به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که جنگنده‌های آمریکا در حال ایجاد منطقه امن برای گروه جنایتکار داعش در مرزهای سوریه و عراق هستند».

وی توضیح داد که «آمریکا در تلاش است عراق را وارد جنگ تازه‌ای کرده و آن را از نظر اقتصادی تضعیف کند».

این نماینده عراقی تصریح کرد، حمله جنگنده آمریکا به نیروهای پلیس فدرال در کرکوک، مسئله خطرناکی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد؛ حمله‌ای که واکنش‌های زیادی در پی داشت (جزئیات بیشتر).

الخزعلی ادامه داد: «همه تحرکات آمریکا با اطلاعاتی همخوانی دارد که [سازمان] الحشد الشعبی در آن اعلام کرد که بالگردهای آمریکایی در مناطقی فرود می‌آیند که فرماندهان داعش در آن حضور دارند».

وی در پایان خاطر نشان کرد که پارلمان عراق مسئله تعدی آمریکا به نیروهای امنیتی و حملات پیشین آن به نیروهای الحشد الشعبی را بررسی خواهد کرد.

انجام مأموریت شناسایی نیروهای آمریکایی در غرب الانبار

در خصوص تحرکات آمریکایی‌ها، یک منبع امنیتی حاضر در استان الانبار (غرب عراق) اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در صحرای «الرطبه» در غرب الانبار، مأموریت شناسایی خود را انجام دادند.

این منبع به المعلومه گفت که این نیروهای بسیار مجهز بودند و مشخص نیست که در ورای عملیات شناسایی، به دنبال چه چیزی بودند. وی همچنین گفت که پرواز جنگنده‌های آمریکایی بر فراز مناطق غربی الانبار تا نوار مرزی مشترک با سوریه افزایش یافته است.

این منبع در پایان خاطر نشان کرد که فرماندهان امنیتی هیچ اطلاعی از تحرکات این نیروهای آمریکایی ندارند.

در همین ارتباط، «قصی الانباری» رئیس دفتر سازمان بدر در الانبار اخیرا خبر داد که صحرای غربی مجاور مرزهای سوریه، به صورت کامل تحت مراقبت نیروهای تروریست آمریکا قرار دارد و واشنگتن به صورت پنهانی در این صحرا از داعش حمایت می‌کند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:407297!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)