|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/26]

آوارگی صدها فلسطینی با رای دادگاه صهیونیستی  

آوارگی صدها فلسطینی با رای دادگاه صهیونیستی

دوشنبه 26 فروردین 1398

تهران – ایرنا- دادگاه عالی رژیم صهیونیستی با رد درخواست تجدید نظر فلسطینان، به تخریب خانه و کاشانه و آوارگی آن ها در منطقه 'وادی یاصول' رای مثبت داد، اقدامی که منجر به آوارگی صدها فلطسینی دیگر می شود.

به گزارش امروز(دوشنبه) ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی 'معا'، این دادگاه که به اصطلاح بزرگ ترین مرجع قضایی در رژیم صهیونیستی محسوب می شود، با رد درخواست تجدید نظر فلسطینیان منطقه وادی یاصول در شهرک صهیونیستی سلوان (در جنوب مسجد الاقصی)، با درخواست شهرداری شهر قدس برای تخریب ده خانه فلسطینان و آوارگی آن ها موافقت کرد. 
شهرداری شهر قدس که در اختیار صهیونیست ها می باشد ادعا کرده که این خانه ها در محدوده پروژه ساخت باغی موسوم به 'غابه السلام' قرار دارد، اما جالب این است که خانه های شهرک نشینان صهیونیست در همان منطقه از تخریب مستثنی شده اند.
در همین راستا 'خالد شویکی' عضو کمیته دفاع از املاک و مستغلات سلوان به خبرگزاری معا گفت: با آن که از قبل می دانستیم، دادگاه اسرائیل جانبدارانه در له صهیونیست ها رای می دهد، اما برای حفظ خانه هایمان به تمام دادگاه ها مراجعه کردیم که متاسفانه فایده ای نداشت. 
در پی اقدامات دادگاه ناعادلانه رژیم صهیونیستی، اهالی منطقه وادی یاصول تاکید کردند که راهی به جز دفاع از خانه هایشان ندارند و از حق و حقوق و خاک خود دفاع می کنند حتی اگر مجبور باشند در چادر زندگی کنند.
معا همچنین اعلام کرد که در این منطقه که در بین شهرک سلوان و ابوطور واقع شده، 60 ساختمان وجود دارد که بیش از 500 فلسطینی در آن ساکن هستند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:396930!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)