|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/06]

آیا جنگ علیه اسراییل واقعا قریب الوقوع است؟  

آیا جنگ علیه اسراییل واقعا قریب الوقوع است؟

دوشنبه 06 آبان 1398

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و آویو کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی در اظهارت جداگانه ای از قریب الوقوع بودن جنگ علیه اسراییل در دو جبهه شمالی و جنوبی فلسطین اشغالی بویژه در سال اینده میلادی خبر داده اند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) نتانیاهو و کوخاوی هر دو در اظهار نظرهای جداگانه ای با اشاره  به وضعیت سوریه، خروج آمریکا از این کشور، تحولات خلیخ فارس، حمله یمنی ها به آرامکو، تحولات لبنان و عراق و مهمتر از همه عدم حمایت آمریکا از متحدانش از جمله سعودی ها و اکراد اعلام کردند که فضا به گونه ای است که جنگ در منطقه در سال آینده قریب الوقوع و حتمی است.

به عقیده این دو خالی کردن پشت عربستان و کردها توسط آمریکایی ها احتمالا ایران و هم پیمانانش را برای تدارک یک جنگ علیه اسراییل از دو جبهه شمالی و جنوبی تحریک خواهد کرد. از دید نتانیاهو و کوخاوی ایرانی ها احتمالا به این موضوع می اندیشند که عدم حمایت آمریکا از عربستان و کردها می تواند برای اسراییلی ها نیز تکرار شود و اسراییل را در برابر ایران تنها نماید.

کوخاوی گفته است که به همین دلیل اسراییل باید کاملا آماده باشد و بویژه منطقه نوار غزه را با دقت کامل مورد مراقبت قرار دهد.

اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس ستاد مشترک ارتش اسراییل در حالی است که سرتیپ  یائیر گولان معاون سابق رئیس ستاد مشترک ارتش اسراییل این اظهار نظر ها را فریب آمیز خواند.

وی در اظهار نظری که کانال 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی ان را پخش کرد گفت: در هشدارهایی که نسبت به قریب الوقوع بودن بحران وضعیت امنیتی در منطقه صورت گرفته به نظرم مبالغه شده است.

وی در پاسخ به نتانیاهو و کوخاوی گفت: نیازی به فرار به سمت تهدیدات امنیتی نیست. قدرت بازدارندگی اسراییل ثابت شده است.

معاون سابق رئیس ستاد مشترک ارتش اسراییل تاکید کرد: اگر ما با مسئولیت عمل نکنیم، من هیچ دلیلی نمی بینم که بحرانی شدن وضعیت به یک جنگ فراگی در سال آینده منجر شود. به نظر طبل جنگ در این زمینه ها خیلی زود به صدا در آمده است.

به گزارش قدسنا احتمالا اشاره گولان به اینکه نتانیاهو و کوخاوی جنگ را در سال اینده محتمل جلوه داده اند به این دلیل است که این دو می خواهند وضع اسراییل را به گونه ای امنیتی جلوه دهند که در انتخابات و یا تشکیل کابینه سمت و سو ها را به سوی خود جلب کنند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:435909!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)