|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/11/08]

«آیزنکوت» به اظهارات «سید حسن نصرالله» واکنش نشان داد  

«آیزنکوت» به اظهارات «سید حسن نصرالله» واکنش نشان داد

 دوشنبه 8 بهمن 1397 

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی به بخشی از مصاحبه دبیرکل حزب‌الله که در آن به تونل‌های موجود در مرز لبنان با فلسطین اشغالی پرداخته شد، واکنش نشان داد.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در مصاحبه شنبه هفته جاری خود اعلام کرد، هنوز تونل‌هایی در مرز لبنان با فلسطین اشغالی وجود دارد که رژیم صهیونیستی آنها را کشف نکرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، «گادی آیزنکوت» رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی که حدود دو هفته پیش جای خود را به «آویو کوخافی» داد، در اولین اظهارات پس از پایان مدت مأموریتش در این منصب، مدعی شد این موضوع صحت ندارد و تمام تونل‌ها کشف شده‌ است.

اما واکنش «آوی دیختر» رئیس کمیته امور خارجی کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) متفاوت بود؛ وی گفت، ممکن است هنوز تونل‌هایی در مرزهای شمالی (مرز با لبنان) وجود داشته باشد که تل ‌آویو آنها را کشف نکرده باشد.

دیختر ادامه داد: من به عنوان یک کارشناس اطلاعاتی معتقدم نیروهای اسرائیلی باید جستجوی تونل‌ها را ادامه دهند.

نصرالله در مصاحبه خود با المیادین اعلام کرد «جدای از اینکه چه زمانی حفر شده، قبل از جنگ 2006 یا بعد آن یا اینکه چه کسی حفر کرده، به هر حال این تونل‌ها هست و نکته در این است که اسرائیل آن را دیر کشف کرده است و این شکست دستگاه اطلاعاتی اسرائیل بود. عمر یکی از این تونل‌ها در حدود سیزده یا چهارده سال بود».

 

العالم

Parameter:385387!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)