|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/12/04]

ابراز نگرانی فرانسه نسبت به تصمیم اسرائیل درباره کسر حقوق اسیران فلسطینی  

ابراز نگرانی فرانسه نسبت به تصمیم اسرائیل درباره کسر حقوق اسیران فلسطینی

شنبه 04 اسفند 1397

فرانسه نسبت به تصمیم ظالمانه اسرائیل درخصوص کسر حقوق اسیران از درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان فلسطین ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از  سایت ارم نیوز، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای خواستار پایبندی کامل اسرائیل به توافقنامه‌ اسلو به ویژه روابط اقتصادی و مالی میان تل‌آویو و فلسطین شد.

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که در سایه وضعیت آشفته کنونی باید همگان از هرگونه اقداماتی که باعث پیچیده شدن رایزنی‌ها می‌شود، ممانعت کنند.

پاریس اعلام کرد که به فعالیت و همکاری با شرکای اروپایی و بین‌المللی برای آغاز مجدد روند صلح با هدف تحقق راهکار تشکیل دو کشوری ادامه خواهد داد.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی روز ۱۷ فوریه مقرر کرد حقوق اختصاص داده شده به اسیران فلسطینی به ارزش ۱۳۸ میلیون دلار از درآمدهای مالیاتی محول شده به تشکیلات خودگردان فلسطین کسر شود.

وزارت خارجه فرانسه از دولت اسرائیل خواست تا به توافقات امضا شده با تشکیلات خودگردان فلسطین و در راس آن "پروتکل پاریس" (پروتکلی که روابط اقتصادی و مالی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل را تعیین می‌کند) پایبند باشد.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود اعلام کرد که تصمیم کسر حقوق اسیران از درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان مانعی بر سر راه هر گونه صلح احتمالی ایجاد می‌کند.

توافق اقتصادی پاریس در سال ۱۹۹۴ میلادی با نظارت فرانسه به منظور کنترل و نظارت بر روابط اقتصادی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل و به عنوان الحاقیه اقتصادی توافقنامه اسلو به امضا رسید.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:390008!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)