|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/08]

ابوشریف: سردار سلیمانی مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام می‌دانست  

نماینده جهاد اسلامی در دهمین همایش «غزه؛ نماد مقاومت» با بررسی نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تقویت محور مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد این شهید بزرگ، مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام می‌دانست.

ابوشریف: سردار سلیمانی مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام می‌دانست

نماینده جهاد اسلامی در دهمین همایش «غزه؛ نماد مقاومت» با بررسی نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تقویت محور مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد این شهید بزرگ، مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام می‌دانست.

۰۷ بهمن ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دهمین همایش «غزه؛ نماد مقاومت» با بررسی نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تقویت محور مقاومت اسلامی فلسطین در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در این همایش با بررسی نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تقویت محور مقاومت اسلامی فلسطین، گفت: غزه نمونه ایثار و مقاومت واقعی است. غزه حجتی برای تمامی امت اسلامی است و دیگر کسی نمی‌تواند بهانه بیاورد که نتوانستم در مقابل غرب، اسرائیل، آمریکا و به طور کلی جهان مستکبر مقاومت کنم.

وی افزود: ما باید در مقابل استکبار مقاومت کنیم و غزه نمادی است که نشان می‌دهد مقاومت پیروز است. سردار سلیمانی مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام می‌دانست؛ حاج قاسم بزرگترین حامی مقاومت در منطقه و مقاومت فلسطین بود.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه فلسطین از 6 طرف تحت محاصره بود و حاج قاسم در غزه، مقاومت را ایجاد کرد، افزود: ایجاد مقاومت در غزه مانند ایجاد حفره‌ای در صخره‌ای بزرگ است ولی «حاج قاسم» این کار را کرد.

ابوشریف همچنین درباره معامله قرن، اظهار داشت: دشمنان می‌کوشند در آخرین تلاش خود از طریق معامله قرن مسئله فلسطین را حذف کنند. اما باید بگویم که این اتفاق نمی‌افتد. دشمنان در یکصد سال اخیر تلاش کردند رژیم صهیونیستی را تقویت کنند اما این رژیم هیچ ریشه‌ای در منطقه ندارند.

وی گفت: بر اساس قرآن کریم باید بگویم که آنان همانگونه که آمده اند، با خاری خواهند رفت از این رو معامله قرن شکست خواهد خورد و قرن عزت اسلام و مسلمانان شکل خواهد گرفت.

 محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران و عضو هیئت امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی؛ امام خمینی (ره) موضوع دفاع از فلسطین و مبارزه با اسرائیل را از اهداف مهم انقلاب می‌دانستند و این حمایت از آن زمان آغاز شده است افزود: در زمان جنگ 6 روزه اسرائیل با اعراب؛  هیچ کدام از کشورهای اسلامی توانایی رویارویی با اسرائیل را نداشتند و در دو ساعت اول جنگ اسرائیل توانست به پیشروی های زیادی برسد؛ اما در زمان کنونی می‌بینیم که جبهه مقاومت توانسته بازدارندگی خوبی ایجاد کند و در حال حاضر ارتش شکست ناپذیر اسرائیل نتوانست در برابر غزه که کمترین جمعیت و امکانات را دارد ایستادگی کند و این راه همچنان دارد سیر صعودی اش را طی می کند.
وی افزود: امروز اسرائیل و رژیم صهیونیستی در بدترین شرایط و ملت فلسطین در قله مقاومت هستند. همانطور که مقام معظم رهبری رسما اعلام کردند هر کسی علیه این رژیم قیام کند ما از او حمایت می کنیم. دیدید که از سرزمین غزه اسماعیل هنیه در مراسم تشییع شهید سلیمانی گفتند که نقش شهید در حمایت از مردم غزه و ملت فلسطین روشن است و این راه همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه این مراسم با بیان اینکه اگر مولفه های مقاومت به خوبی پیش برود زمینه نابودی اسرائیل فراهم می شود گفت: اسرائیل نابود خواهد شد همانطور که رژیم طاغوتی شاه نابود شد. انگیزه الهی که در محور مقاومت وجود دارد در نهایت به مدد فضل الهی منجر به نابودی اسرائیل خواهد شد.

وی در ادامه به نقش شهید سلیمانی در پیشبرد اهداف جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: حاج قاسم عملیات های زیادی را در راه مقاومت اسلامی انجام داد و با شهادتش، امت اسلامی را متحد و یکپارچه کرد. بزرگترین عملیات وی شهادت این سردار بزرگ اسلام بود. حاج قاسم همواره آرزوی شهادت را داشت و با اخلاص خود الگوی برتر جهادگران عرصه ی مقاومت بود.

امرودی در ادامه تصریح کرد: سه مولفه بزرگ مقاومت انگیزه الهی، وحدت و وجود رهبری انقلاب است و حاج قاسم کسی بود که با شهادتش این سه نکته را برای ما به یادگار گذاشت.

در ادامه این همایش که به همت خبرگزاری قدس، جمعیت دفاع از ملت فلسطین و با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد، حسین اکبری رئیس مرکز مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: غزه نماد مقاومت است سوال اساسی مطرح است چرا نام سپاه قدس نام گذاری شد دلیلش آن بود چون قدس نقطه تحقیر شدن جهان اسلام شده بود. بعد از پیروزی انقلاب در شرایطی که فلسطین اشغال شده بود و صهیونیست ها به دنبال سیطره بر جهان اسلام بودند. امام و مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی با این تفکر وارد میدان شده تا فلسطین و غزه را به نماد مقاومت تبدیل کنند. امروز آزادی خواهان دنیا نشان دادند ضد نظام سلطه و صهیونیستی هستند. مقاومت امروز در دنیا نهادینه شده است.

وی ادامه داد: امروز رژیم صهیونیستی حقیر و ضعیف شده است. شهید سلیمانی برای عزت مسلمانان تلاش می کرد. امروز ترامپ در عراق دچار مشکل شده است. ترامپ به منظور فرار از استیضاح دست به ترور سردار سلیمانی زد. نجات فلسطین به معنای سقوط رژیم صهیونیستی و نظام سلطه خواهد بود.

در حاشیه این نشست گروه سرود دختران دانشگاه جامعه المصطفی و محسن توسلی از خوانندگان به نام عرصه مقاومت به هنرنمایی پرداختند.

انتهای  پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:452310!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)